Президент Латвії: НАТО має розширити військову присутність у Балтії

СВІТ
13 червня, 06:56
Президент Латвії: НАТО має розширити військову присутність у Балтії
Фото: LSM.LV

У зв'язку з російською воєнною агресією проти України, Північноатлантичному альянсу слід посилити власний східний фланг.

Про це у Бухаресті заявив президент Еґіл Левітс, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на телеканал "Latvijas Sabiedriskie Mediji".

Латвійський лідер переконує союзників по НАТО у тому, що після подій 24.II.2022 ситуація з безпекою в Європі суттєво змінилася, а самі зміни мають довгостроковий характер.

«Ми не повинні давати росії жодного приводу сумніватися у солідарності Північноатлантичного альянсу або у нашій прихильності до захисту кожного метра території, котра знаходиться під парасолькою НАТО. Я певен у тому, що НАТО має серйозно посилити свою присутність на всьому східному фланзі й перш за все у Балтії. Адже наші країни мають кордон із росією Північноатлантичному альянсу», – висловив свою думку у румунській столиці Еґіл Левітс.

Водночас президент Латвії додав, майбутній вступ Фінляндії та Швеції до лав НАТО є дуже важливим кроком не лише для безпеки Балтійського регіону чи Північної Європи, але й для безпеки всього Альянсу.

«На сьогодні постала крайня потреба зміцнення трансатлантичної єдності, як у політичному, так і у військовому відношенні. Всі країни-учасниці НАТО повинні збільшити витрати на спільну оборону. Адже очевидно, що наша нова політика щодо росії має бути чіткою та без ілюзій. Країна-агресор мусить понести повну юридичну і фінансову відповідальність за свої злочини та руйнування в Україні. Латвія рішуче підтримує ідею створення спеціального міжнародного трибуналу за агресію росії проти України», – відзначив Еґіл Левітс.

З приводу України латвійський президент наголосив на важливості продовження надання всілякої допомоги, зокрема, шляхом зміцнення військового потенціалу Києва для відновлення своєї територіальної цілісності та міжнародно визнаного суверенітету.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", авторитетні західні аналітики певні, що через російську агресію світ більше не житиме у зоні комфорту.

Читайте також:
Новини
Постанова по справі про адмінправопорушення Віктора Борзілова знову з'явилася у реєстрі судових рішень.
12 серпня, 13:55
Економіка
Нардеп Олексій Кучеренко про землетрус у «Нафтогазі»
11 серпня, 11:15
Політика
НБУ видав кредит рефінансування банку президента московського ЦСКА. З березня банк отримав від НБУ понад мільярд гривень
10 серпня, 10:10
Опінії
Сподіваюсь Єрмак не позбавить мене громадянства за критику найвеличнішого.
05 серпня, 12:31
Опінії
Нафтогаз в нинішньому статусі є головною загрозою енергобезпеці України!
31 липня, 13:53
Світ
“Зернова угода”, яка не має належних механізмів виконання, може дуже дорого коштувати Україні
30 липня, 13:46