Кремль дотискає Європу: справу Магнітського «кладуть під сукно»

СВІТ
13 березня, 11:37
Кремль дотискає Європу: справу Магнітського «кладуть під сукно»
Фото: SwissInfo

Путінським агентам впливу вдалося змусити судову систему Швейцарської Конфедерації закрити провадження по справі Сергія Магнітського.

Про це в інтерв'ю виданню "SwissInfo" заявив місцевий опозиційний політик і фаховий правник Андреас Ґросс, який спеціалізується на боротьбі з корупцією.

За його словами, впродовж 2005-2010 років керівництво спецслужб Кремля перевело не менш як 100 мільйонів доларів, украдених із бюджету РФ, на банківські рахунки у Швейцарії; сьогодні ця сума значно більша.

Відомий європейський політик і колишній депутат парламенту Швейцарії Андреас Ґросс
Відомий європейський політик і колишній депутат парламенту Швейцарії Андреас Ґросс

«Для мене не зрозуміло, чому "кристально чиста" швейцарська юстиція з такою готовністю і послужливістю співпрацює з російськими олігархами та їхніми кримінальними підручними й чому вона занадто вже часто дивиться на все це крізь пальці. Натомість країни Заходу в цілому вже по праву загадуються над питанням, чи можуть вони надалі взаємодіяти зі Швейцарією або ж тут існує небезпека занадто швидкого й легкого витоку інформації напряму до росіян? У цих питаннях, особисто для мене, справа Магнітського дуже показова», – зазначив Андреас Ґросс.

Політик також додає, що ще у 2011 році Федеральна прокуратура Швейцарії завдяки інформації, зібраної Магнітським із приводу відмивання і леґалізації в Європі злочинних капіталів, відкрила провадження щодо неназваних осіб із РФ; але тепер розслідування з невідомих причин припиняється.

Фактично, відмиті російськими спецслужбами кошти, раніше блоковані у швейцарських банках, із великими відсотками будуть повернені прислужникам путінського режиму.

«Швейцарія могла б перестати бути притулком для злочинців і їхніх брудних грошей ще на початку 2000-х, але цього, на жаль, не сталося. Я певен, що причина коріниться у відмінній від періоду Холодної війни ситуації. Адже сьогодні і РФ, і країни Заходу залучені в одну й ту ж глобальну фінансову економіку, а значить – тісно пов'язані один з одним, у них взаємовигідна співпраця на всіх рівнях. Вони просто займають різні політичні позиції: іноді полярні, зчаста ідентичні. Ось чому малоймовірним є припинення спорудження газогону "Північний потік-2", який, я вважаю, все ж добудують: якщо не цього, то наступного року так точно», – наголосив Андреас Ґросс.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", Головне (розвідувальне) управління генерального штабу збройних сил РФ не одне десятиліття промиває мізки мешканцям Європи та США.

Могила вбитого путінськими спецслужбами податківця-антикорупціонера Сергія Магнітського
Могила вбитого путінськими спецслужбами податківця-антикорупціонера Сергія Магнітського
Читайте також:
Частотний діапазон військових нелегально використовував місцевий інтернет-провайдер.
19 квітня, 16:34
Підозрювані – Олександр Федота та Юрій Зянкович – затримані у Москві.
18 квітня, 17:45
Бойовики влаштувався до МВС за підробленими документами.
08 квітня, 20:24
Псевдодепутати, діяльність яких координували спецслужби РФ, співпрацювали із Шарієм.
07 квітня, 16:56
Українські спецслужби не гірші за російські, але суттєво поступаються німецьким і американським.
29 березня, 09:12
Спецслужби Фінляндської Республіки вкотре взялися шукати екстремістів і терористів там, де їх немає, ігноруючи реальні загрози.
25 березня, 08:09