Кремль програє українському вчителю історії

Опінії
22 січня, 19:15
Кремль програє українському вчителю історії
Фото: Facebook

Дослідження минувшини – це вир формування народів і націй у часі місці та дії від народження до смерті. Дарма, що у МОН про це не знають.

Український науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху

Анонсовані міністром освіти Сергієм Шкарлетом правила вступу до вишів, які роблять необов'язковим складання тесту з історії України роблять нашу державу слабшою. Ми у війні проти ідеї про "адіннарод", втілювачі якої хочуть знищити нас.

Знання минулого у такому протистоянні таке ж важливе як володіння зброєю. Торік тест з історії був обов'язковим для всіх (але вага балу за нього була різною для різних спеціальностей), так само як і тести з української мови та математики.

Цього року Міністерство освіти та науки України хоче лишити обов'язковими лише математику й українську мову, тоді як історія стане лише із додаткових предметів на вибір. Але вони хочуть піти навіть далі.

На тижні у МОН заявили, що «абітурієнтів допускатимуть до конкурсу на будь-яку спеціальність незалежно від того, який предмет за вибором вони складали під час тестування». Іншими словами, складати тест з історії України буде необов’язково навіть для вступу на гуманітарні спеціальності!

Уявіть, до такого навіть Табачник не додумався.

Зараз знання нашої історії важливе як ніколи. Вона фундамент нашої ідентичності, один з оборонних валів від російської агресії.

Тому найкращим рішенням було б збереження тесту з історії як обов'язкового для всіх. Й у будь-якому разі цей тест має бути обов’язковим для вступу на гуманітарні спеціальності, бо це – червона лінія, яку жодна влада не сміє перетинати.

Читайте також:
Світ
Єльський університет зробив загальнодоступним свій курс про становлення України. Проєкт спеціально підготував історик Тимоті Снайдер.
19 листопада, 10:24
Політика
8 листопада Верховна Рада ухвалила законопроєкт №10092. Документ вносить зміни у державну підсумкову атестацію і вступну кампанію 2024 року.
08 листопада, 21:24
Історія
Міністр освіти Оксен Лісовий намагається приховати 500 років українського державотворення.
10 жовтня, 18:10
Блоги
Вчителька під час своєї відпустки й під час канікул у дітей збирає своїх учнів, щоб піти з ними на книжковий ярмарок
17 серпня, 12:02
Життя
Особливістю цього рейтингу є те, що він виокремлює стабільність університетів та можливість працевлаштування після закінчення навчання.
06 липня, 12:02