Кремль програє українському вчителю історії

Опінії
22 січня, 19:15
Кремль програє українському вчителю історії
Фото: Facebook

Дослідження минувшини – це вир формування народів і націй у часі місці та дії від народження до смерті. Дарма, що у МОН про це не знають.

Український науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху

Анонсовані міністром освіти Сергієм Шкарлетом правила вступу до вишів, які роблять необов'язковим складання тесту з історії України роблять нашу державу слабшою. Ми у війні проти ідеї про "адіннарод", втілювачі якої хочуть знищити нас.

Знання минулого у такому протистоянні таке ж важливе як володіння зброєю. Торік тест з історії був обов'язковим для всіх (але вага балу за нього була різною для різних спеціальностей), так само як і тести з української мови та математики.

Цього року Міністерство освіти та науки України хоче лишити обов'язковими лише математику й українську мову, тоді як історія стане лише із додаткових предметів на вибір. Але вони хочуть піти навіть далі.

На тижні у МОН заявили, що «абітурієнтів допускатимуть до конкурсу на будь-яку спеціальність незалежно від того, який предмет за вибором вони складали під час тестування». Іншими словами, складати тест з історії України буде необов’язково навіть для вступу на гуманітарні спеціальності!

Уявіть, до такого навіть Табачник не додумався.

Зараз знання нашої історії важливе як ніколи. Вона фундамент нашої ідентичності, один з оборонних валів від російської агресії.

Тому найкращим рішенням було б збереження тесту з історії як обов'язкового для всіх. Й у будь-якому разі цей тест має бути обов’язковим для вступу на гуманітарні спеціальності, бо це – червона лінія, яку жодна влада не сміє перетинати.

Читайте також:
Опінії
Міністр Шкарпет руйнує національні основи, які повинні вкладатися державою, у погляди дітей.
03 березня, 12:55
Опінії
У Львові звільнили вчительку української мови за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою
13 січня, 11:03
Виміри
Сплюндрована табачниками та шкарлетами система освіти України, не здатна самостійно опонувати проявам українофобів
09 січня, 11:35
Світ
"Платформа дистанційного навчання "Професійна освіта онлайн" - це максимально сучасний та зручний інструмент
24.12.2022, 12:35
Опінії
На тлі успіхів України на полі бою не варто забувати про тил. Подивімося, яке ж майбутнє для вчителів готує Зе-влада.
16.09.2022, 18:12
Життя
Фахові поради батькам і вчителям до 1 вересня та початку нового навчального року.
01.09.2022, 19:45