Кремль програє українському вчителю історії

Опінії
22.01.2023, 19:15
Кремль програє українському вчителю історії
Фото: Facebook

Дослідження минувшини – це вир формування народів і націй у часі місці та дії від народження до смерті. Дарма, що у МОН про це не знають.

Український науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху

Анонсовані міністром освіти Сергієм Шкарлетом правила вступу до вишів, які роблять необов'язковим складання тесту з історії України роблять нашу державу слабшою. Ми у війні проти ідеї про "адіннарод", втілювачі якої хочуть знищити нас.

Знання минулого у такому протистоянні таке ж важливе як володіння зброєю. Торік тест з історії був обов'язковим для всіх (але вага балу за нього була різною для різних спеціальностей), так само як і тести з української мови та математики.

Цього року Міністерство освіти та науки України хоче лишити обов'язковими лише математику й українську мову, тоді як історія стане лише із додаткових предметів на вибір. Але вони хочуть піти навіть далі.

На тижні у МОН заявили, що «абітурієнтів допускатимуть до конкурсу на будь-яку спеціальність незалежно від того, який предмет за вибором вони складали під час тестування». Іншими словами, складати тест з історії України буде необов’язково навіть для вступу на гуманітарні спеціальності!

Уявіть, до такого навіть Табачник не додумався.

Зараз знання нашої історії важливе як ніколи. Вона фундамент нашої ідентичності, один з оборонних валів від російської агресії.

Тому найкращим рішенням було б збереження тесту з історії як обов'язкового для всіх. Й у будь-якому разі цей тест має бути обов’язковим для вступу на гуманітарні спеціальності, бо це – червона лінія, яку жодна влада не сміє перетинати.

Читайте також:
Опінії
Вітчизняна система освіти давно дихає на ладан. Українські «реформатори» замість змін впроваджують найгірші практики з усього світу.
02 червня, 13:00
Опінії
МОН оприлюднило стратегічний план діяльності до 2027 року, згенерований Штучним інтелектом.
12 березня, 09:57
Світ
Учні відвідуватимуть уроки з використанням 3D-аватарів у стилі аніме.
17 січня, 11:10
Політика
Донеччина була і лишається українською, доки там вчать маленьких українців. Нині ж розпочато вступну кампанію на 2024-2025 навчальний рік.
10 січня, 08:29
Опінії
Мені до вподоби, що люмпени в нашій країні керують вищою освітою і посилають професора підмітати вулиці.
09.12.2023, 14:15
Опінії
У нас проблеми не з дітьми, а з дорослими. Від МОНу і до сільської школи.
08.12.2023, 11:29