Кремль вагається між «губерніями» та «республіками» вигаданої ним «Новоросії»

ПОЛІТИКА
16.07.2022, 09:27
Кремль вагається між «губерніями» та «республіками» вигаданої ним «Новоросії»

Чи може росія повторити концепцію "народних республік" в умовах 2022-го? Швидше ні, аніж так.

Психологічно росія все далі перестає бути представником глобального людства, вихованого міжнародним правом XIX-XX століть. Прокидаються безпосередні у своїй хтонні Ґоґ і Маґоґ.

Десь нещодавно писали, що альтернативні росіяни запозичили свій біло-синьо-білий прапор у Вейшнорії. А, між іншим, ще раніше це був прапор "ХерНР" 2014 року.

Ми його не запам'ятали, як і саму "народну республіку", бо вона залишилася у солодких мріях новоросів. Але тоді вони заготовили наперед різні триколори під кожен з восьми регіонів Півдня та Сходу України.

Зараз окупанти такий прапор не використовують. Як з огляду на присвоєння цієї символіки противниками, так і через кризу/ревізію концепції "народних республік".

Усе ж ідея "народних республік" була продуктом минулого, "гібридного" етапу війни. За класикою, навколо "народних республік" має бути своя "вулиця", тобто "народ".

Вулиця підбирає чи проганяє паралізовану владу в обласному центрі, а далі спирається на управлінські зв'язки та моделі, що лишилися ще мирного часу. І якраз "народна республіка" – це про перевагу "вулиці" над поліцією та армією, про пропаганду та експорт моделі на сусідні регіони.

Для 2014 року концепція "народних республік" виявилася обмежено придатною. В ОРДЛО (тимчасово окуповані Донеччина та Луганщина – прим. ред.) вона зрештою виродилася в мутанта іншого ґатунку, хоча й збереглися старі назви й стяги.

Ми бачимо, що старі бренди більше не в пошані. На окупованій Харківщині запровадили не той прапор, під яким бойовики захоплювали обласну державну адміністрацію у 2014 році (поміняли верхню зелену смугу триколору на малинову).

Старих прихильників "ХерНР" із біло-синьо-білим прапором також не помітно у Херсоні (можливо їх ніколи й не існувало в природі). На Півдні загарбники експериментують з іншою спадщиною: приліпили на російський аквафреш імперський герб Таврійської губернії.

Таврійська губернія – це прощання з "Че Ґеварами" 2014-го і привіт "Жуковим" 2022-го.

Окупаційна стратегія негібридної повномасштабної війни. Влада більше не чекає переможців покинутою десь в облрадах, а кожен гектар території доводиться випалювати артою, перш ніж зайти й окупувати.

Нині старі адміністративні кордони починають втрачати своє магічне значення, як і вся конструкція місцевої влади, (яка в попередню епоху діставалась загарбнику неушкодженим трофеєм). Можливо, росіяни дозрівають до рішення проводити нові кордони по окопах, перекроюючи між наявними політіями окуповані шматки, які не вдалося захопити з облцентрами (Харківщина і Запорожжя).

Нова географія якраз вдало вписується у рамки старої Таврійської губернії. Центром цієї губернії, нагадаємо, був не Херсон, а Сімферополь, і це теж не випадково.

Коли тобі вже ніхто не тисне руку, навіщо соромитись анексій, навіщо ховатися за зрежисоване "самовизначення" та перейменовувати області в республіки? Адже загарбницький характер будь-якої окупаційної політичної конструкції більше не вийде заретушувати.

Автор – Максим Майоров, аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

вибір редакції
Читайте також:
Війна
У найкращих імперських традиціях колоніальна російська адміністрація тимчасово окупованих областей України збільшила рівень работоргівлі.
16 вересня, 20:37
Війна
Повномасштабна воєнна агресія РФ проти України спричинила не тільки геноцид нашої нації, а й зіпсувала наші землі, знищила ліси та водойми.
09 вересня, 20:02
Історія
Саме тоді у столиці Ічкерії російський тероризм проявився, можна сказати, у "класичному" його вигляді. Йдеться про захоплення заручників...
30 серпня, 20:48
Війна
Командування окупаційно-терористичного контингенту РФ відновило практику людоловства у найсхіднішій області Україні.
14 серпня, 21:51
Війна
У тимчасово окупованому росіянами регіоні України зріє бунт населення, розлюченого бездіяльністю маріонеткової кремлівської адміністрації.
08 серпня, 19:27
Війна
Діячі українсько-кримськотатарського підпілля на тимчасово окупованому півострові фіксують рух кораблів російських агресорів.
25 червня, 19:33