Кремль вирішив заморозити Україну з Європою

Опінії
23.12.2021, 08:53
Кремль вирішив заморозити Україну з Європою
Фото: Facebook

Рекордна ціна на газ для українців і європейців — це помста Путіна за відмову приставати на нову Мюнхенсько-Ялтинську змову.

Народний депутат Верховної Ради України

На Різдвяні свята в Україні прогнозують морози до -25°C. За розрахунками Зе-команди, газу мало вистачити на відносно теплу зиму.

Але... але розрахунки розбилися об жорстку реальність. Ціна на газ на європейських біржах знову перевалила за $2000 за 1000 м³ і побила попередній рекорд — жовтневий.

Все це — на фоні зупинки Росією прокачування газу трубопроводом "Ямал-Європа", відмови від додаткових потужностей нашої газотранспортної системи та похолодання в Європі. Кремль продовжує викручувати руки Заходу, вкотре затискаючи "чоботом трубу".

Балакучі голови Кремля на зразок Пєскова недвозначно нагадують, що готові запустити "Північний потік-2" хоч завтра і розв'язати всі проблеми Європи. Цікаво, а як довго ще ми будемо чути вагання наших партнерів: газ та трубопроводи — це зброя в руках Путіна чи суто комерційний проєкт?

Не лише "Північний потік-2", але й уся Росія — це загроза енергетичній безпеці цілого континенту. Загроза цивілізації, для якої ключові принципи — це демократія, свобода та прогрес.

Хочеться вірити, що процес сертифікації трубопроводу все ж засвідчить, що "Газпром" намагається порушити всі європейські норми конкурентного ринку — такі як розділення постачання газу та оперування трубою — і "Північний потік-2" не дозволять запустити. А у США все ж підтримають санкції проти путінського газогону по дну Балтики.

Звісно, європейські ціни мають вплив і на Україну. Нині "Нафтогаз" продає на українському ринку газ також по рекордній ціні — у понад 56 тисяч гривень за тисячу кубометрів; і цю вартість доводиться сплачувати бізнесу.

Наївно сподіватися, що це не зачепить споживачів, адже вища ціна на газ — означатиме вищу ціну продуктів і послуг. Імовірно, з подібними цінами нам доведеться  не лише імпортувати газ нині, але й запасатися до наступної зими.

Вже зараз є проблеми з постачанням газу для опалення будинків. Міжгалузева асоціація з розвитку систем теплопостачання "Укртеплокомуненерго" повідомила Кабінет міністрів, що підприємствам ТКЕ не вистачає виділених обсягів газу за пільговою ціною, тож вони змушені спалювати дорожчий газ — щоб опалювати будинки українців.

Якщо "Нафтогаз" не збільшить обсяги пільгового газу — теплокомуненерго знову працюватимуть в мінус. Бо ж тарифи штучно тримають низькими, і вони не покривають собівартості послуги.

Низькі тарифи, за які ми зрештою все одно заплатимо, просто із загального бюджету. А тим часом наша економіка на один вироблений долар витрачає вдвічі більше енергії, ніж в середньому по світу, і в 3-4 рази більше ніж країни ЄС.

Це величезна дірка у нашій конкурентоздатності та енергетичній безпеці і саме цим уряду слід зайнятися прямо зараз. Але ані популізм зі штучно утвореними тарифами, ані відсутність адекватної стратегії енергомодернізації не можуть додати нам сил у захисті власних інтересів.

Читайте також:
Політика
У процесі синхронізації енергосистем Балтії з Західною Європою Литва у лютому припинить роботу ЛЕП, а потім їх демонтує.
25 жовтня, 16:05
Опінії
1,5 млрд доларів отримало «Укренерго» лише від міжнародних партнерів. З них чверть пішла на бетонний захист. Де гроші, пане Кудрицький?
28 серпня, 10:03
Опінії
Рішення про покращення забезпечення населення за рахунок імпорту є очевидним.
27 липня, 07:01
Економіка
З 1 червня єдиний тариф на електроенергію для населення буде становити 4,32 грн/кВт.
31 травня, 17:43
Економіка
Ресурсна федерація московії готова збудувати низку атомних енергоблоків великої потужності. Уряд Нарендри Моді надасть для цього майданчики.
27 травня, 08:23
Політика
В Україні найближчими місяцями почнуть знову відключати електроенергію
19 квітня, 11:55