Кремлівських пропагандистів судитимуть за підбурювання до геноциду
ООН проводить розслідування проти московитських пропагандистів.
Риторика московитських державних засобів масової дезінформації щодо війни проти України може бути прирівняна до підбурювання геноциду.
Про це повідомив голова комісії ООН із розслідування подій в Україні Ерік Мозе, якого цитує AFP.
«Деякі висловлювання, що передаються в російських державних та інших ЗМІ, можуть бути підбурюванням до геноциду», — сказав він, додавши, що його команда «продовжує розслідування з цих питань».
У своєму першому повному звіті, опублікованому в березні, комісія дійшла висновку, що російська влада в ході вторгнення здійснила «широкий спектр військових злочинів».
Мозе зазначив, що комісія знає про звинувачення в геноциді, серед яких — примусове вивезення українських дітей на території під контролем Московії, і пообіцяв провести розслідування.
Раніше Мозе поскаржився на «недолік ясності та прозорості щодо повного обсягу та обставин» цих подій та пообіцяв продовжити розслідування.
У березневому звіті комісії було також встановлено, що Москва стоїть за багатьма іншими військовими злочинами, включаючи атаки на цивільні об'єкти та інфраструктуру, вбивства, тортури та сексуальне насильство.
Мозе повідомив, що комісія відвідала Україну понад десять разів і тепер «проводить ретельніше розслідування», яке «також може уточнити, чи є тортури та атаки на енергетичну інфраструктуру злочинами проти людяності». Він уточнив, що комісія досліджує причини руйнування греблі Каховської ГЕС 6 червня.
Комісія також зібрала більше доказів "широкого та систематичного" застосування тортур російськими окупантами, повідомив журналістам член комісії Пабло де Грейфф. Катування, за його словами, призводили до смерті жертв.
«Не маючи доступу до місць утримання полонених під контролем російської федерації, неможливо точно визначити кількість людей, які могли загинути від цієї практики», — сказав він, назвавши кількість подібних випадків «досить великою».
В ООН також закликала українську владу «швидко і ретельно розслідувати рідкісні випадки порушень, вчинених її власними силами».
Як повідомили слідчі, порушеннями з боку ЗСУ було визнано випадки використання вибухових пристроїв у безпосередній близькості від мирного населення, а також жорстоке поводження з полоненими російськими солдатами. Мозе підкреслив, що за обсягом та різноманітністю ці порушення не зрівняються з російськими.