Кремлівського шпигуна Клюшина видали США, він знає багато таємниць

СВІТ
04 січня, 14:10
Кремлівського шпигуна Клюшина видали США, він знає багато таємниць
Фото: Bloomberg

Агент спеціальних служб РФ, який діяв під маскою "бізнесмена", Владіслав Клюшин екстрадований Швейцарією до Америки.

Такі відомості з посиланням на судові документи оприлюднило авторитетне видання "Bloomberg", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що чоловіка видали владі США у справі незаконної торгівлі цінними паперами на десятки мільйонів доларів.

Також він може мати доступ до звітів ГРУ РФ про втручання путінського режиму в американські президентські вибори у 2016 році, зокрема до злому серверів Демократичної партії.

«Ці документи вперше можуть надати докладні докази впливу РФ на процес волевиявлення у США і гібридне спотворення його результатів. Існує висока ймовірність того, що пан Клюшин володіє інформацією і про інші операції ГРУ, зокрема про хімічний теракт проти Сергія Скрипаля та його доньки Юлії на теренах Великої Британії у 2018 році», – йдеться у матеріалі видання "Bloomberg".

Викриті зв'язки Клюшина з Кремлем можуть зробити його корисним джерелом інформації для чинної влади США, звісно, якщо він піде на угоду зі слідством.

«Екстрадиція цього російського агента до Америки є доволі серйозним розвідувальним ударом по Кремлю. Він може розповісти багато цікавого про російський вплив в Європі, про підкупи й залякування тамтешніх політиків і бізнесменів», – додали джерела "Bloomberg".

За офіційною версією, Владіслав Клюшин – засновник і власник IT-компанії "М13", яка розробила систему моніторингу ЗМІ "Катюша" (нею користуються адміністрація кремлівського "бункерного щура" та міністерство оборони РФ – прим ред.).

У березні 2021 року він був затриманий у Швейцарії на запит міністерства юстиції США, його звинуватили у торгівлі інсайдерськими паперами та хакерстві проти "IBM", "Tesla" та інших корпорацій; наразі Клюшин очікує суду у Вашинґтоні.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що одного з гарвардських професорів визнали винним у приховуванні зв'язків із комуністичним Китаєм.

Читайте також:
Світ
Загалом до карїни мають прибути 1700 військових США
04 лютого, 19:05
Світ
ВПС Норвегії вперше підняли новітні винищувачі F-35
03 лютого, 17:35
Світ
Це переміщення військ не має відношення до 8,5 тис. військовослужбовців, готових до перекидання в Європу
02 лютого, 20:25
Світ
Це відбувається на тлі зростаючої загрози в Чорному морі
20 січня, 18:08
Світ
Аналітики стратегічного дослідницького інституту США занепокоєнні нерішучістю Білого дому у перемовинах із путінським режимом.
17 січня, 11:40
Світ
Обидві палати американського парламенту узгодили пакет санкцій особисто проти Владіміра Путіна і низки держслужбовців РФ.
13 січня, 10:06