Кулеба влучив у штангу, Індія лишається на боці РФ
Недавній офіційний робочий візит вітчизняного міністра закордонних справ до Нью-Делі не змінив позиції тамтешнього уряду. Москва досі у грі.
Ба більше: військові кораблі російського виробництва увійдуть до складу Військово-морських сил Індії, попри накладені західними державами санкції. Такі відомості із Нью-Делі оприлюднило впливове американське видання Bloomberg.
З'ясувалося, що Індія отримає 2 фрегати, оминаючи санкції США, які створили труднощі з оплатою; один корабель, швидше за все, буде переданий у вересні, інший — на початку наступного року. Постачання бойових суден відстають від графіка на 24 місяці через російську воєнну агресію проти України.
В уряді Нарендри Моді наголошують, що вказані «фрегати — частиною угоди, яку підписали із росіянами ще влітку 2018 році. Договір важливий для обох наших країн, а тому документ не можна розривати, коли результат уже готовий».
Водночас до кінця 2026 року Індія має отримати від РФ ще 2 інші бойові судна, котрі будуються безпосередньо на корабельнях у країні-замовнику у співпраці із російськими галузевими відомствами. Їхнє введення в експлуатацію також відстає від графіка через проблеми із постачанням на тлі санкційного тиску.
Американські журналісти дізналися, що на цих фрегатах із керованими ракетами, оснащеними системою «stealth», мали використовуватися газові турбіни... українського виробництва! Проте Київ відмовив Нью-Делі через зв'язки останнього із Москвою, яка і допомогла викупити обладнання через треті країни (Казахстан, Вірменію, Туреччину).
Накладені урядом США санкції проти РФ майже рік перешкоджали постачанню зброї до Індії, оскільки влада в обох азійських державах намагалися знайти лазівки для узаконення оплати за кораблі. Фактично, візит Дмитра Кулеби не вплинув на стратегічне партнерство Нью-Делі із Москвою, котрі продовжують заробляти на смертях українців.
Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що тісні зв'язки Індії із РФ, які ґрунтуються на химерній совєцькій спадщині досі не випарувалися. Нью-Делі вважає Москву надійним партнером.