Куп'янський Рай

Опінії
03 березня, 16:31
Куп'янський Рай
Фото: Дмитро Савченко

На Слобожанському відтинку українського Східного фронту без змін. Ворог суне, наші захисники дають гідну відсіч...

Видавець, політв'язень, публіцист

Куп'янський рай — без натяку на тишу у садах. Замість них тут перемелений траєкторіями ліс, зотлілі степи та метастази байраків.

В їх глибині поодинокі тулуби дохлих таманців; прильоти та активності. На лівому березі ворог намітив охоплення — дуга вигинається від Синьківки до Табаївки.

Але ініціативна та агресивна оборона забезпечує життя у близькості до лінії розмежування. Логістика і шляхи сполучення сил оборони не порушені.

Переправи через Оскіл — принадна ціль для ворога. Не зважаючи на загальну напругу вздовж усієї лінії фронту, суттєвих змін на користь противника тут не відбулося.

Місто час від часу розчісує ворожа авіація, робить це заради фонової напруги та унеможливлення різних форм життя. Куп'янський рай іноді пашіє спекою не менше, ніж пекло...

Противник не полишає спроб атакувати, вдається до практики комбінованих штурмів. Поєднує артпідготовку, механізовані засоби, піші групи.

Один із таких мав місце 27 лютого і за масштабом залучених сил та засобів він розгортався за допомогою: 2-х танків, 4 БМП та зведених груп піхоти. Ймовірно противник керується логікою класики оточення:

  • прорив оборони на кількох ділянках фронту (Синьківка, Табаївка);
  • подальший розвиток наступу за напрямками, що сходяться;
  • а у випадку лівобережжя Куп'янська (+К./Сортувального/Вузлового).

Московити, ймовірно, керується наміром притиснути сили оборони до бар'єрного рубежу у вигляді Осколу та надалі забезпечити ізоляцію куп'янського угрупування від решти військ. Однак штурмові дії ворога в районі Синьківки-Табаївки не мають успіху.

За одним із напрямків, упродовж тижня, який минає, Силам оборони України вдалося виснажити наступальний потенціал. А згодом і нейтралізувати (вивести з ладу) структурний підрозділ окупаційного контингенту до батальйону.

Так, згідно з інформацією, отриманої із перехватів радіоетеру противника, стало відомо: обсяги втрат особового складу змусили командування витребувати БЧС і вивести на позиції управління батальйону. Отак от!

У зв'язку з цим підрозділам Збройних Сил України вдалося здійснити успішний обхідний маневр та оточити підрозділ окупаційних військ (до взводу). Московитські військовослужбовці переховувалися у господарських підземних приміщеннях агропідприємства.

Внаслідок цих дій 10 окупантів потрапили у полон та близько 17 були знищені артилерією й скидами боєприпасів із бортів авіаційних комплексів. З огляду на успіх тактичного рівня, підрозділи ЗСУ відновили контроль над втраченими позиціями, успішно провели стабілізаційні дії та повернули 1,5х1,0 км окупованої території.

Ворожа авіація на Куп'янському напрямку (лютий 2024 року)
Ворожа авіація на Куп'янському напрямку (лютий 2024 року)
Читайте також:
Війна
Загони африканського корпусу раніше були розгорнуто в Сирії, Лівії, Буркіна-Фасо та Нігері
24 травня, 16:48
Війна
Полтава і Харків на черзі?
15 травня, 11:41
Опінії
Наше політично військове (саме в такій послідовності) керівництво не дуже. Як завжди. Все більше в надії що саме розсмокчеться.
14 травня, 10:03
Опінії
Обстановка залишається складною, російські війська володіють ініціативою. Передумов для прориву нашого фронту на даний момент нема.
13 травня, 09:00
Війна
Обласна влада Харківщини та командування Сил оборони України провалили іспит. Громадяни знову платять своєю кров'ю за помилку чиновників.
12 травня, 12:45
Опінії
Далеко противнику пройти не вдалось, усі спроби просочитись виявлені, по ворогу активно працюють наші артилерія та дрони
11 травня, 12:35