Ланцюжок хабарництва у сфері МСЕКу на Полтавщині
Медична мафія Полтавської області під керівництвом начальника охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Лисака перетворила медико-соціальні експертні комісії на прибуткові підприємства зі штампування довідок інвалідності.
9 червня в Автозаводському райсуді м. Кременчука суддя Оксана Пальчик оголосила вирок у справі отримання неправомірної вигоди (хабара) в сумі 15 тис. грн одного з керівників кременчуцької медико-соціальної експертної комісії, що займається визначенням групи інвалідності пацієнтам.
Нагадаємо, 20 квітня працівники СБУ затримали на гарячому головного лікаря Кременчуцької МСЕК. «Затриманий, бо вибору у нього не було, – одразу погодився співпрацювати з місцевою прокуратурою й відповісти на всі питання», – відреагував на подію журналіст Олександр Курилов у статті «Хабарництво у кременчуцькій медицині. Або скільки коштує у місті отримати групу інвалідності»?
– Не було вибору», бо за джерелами правоохоронців такий випадок у цього «медика» не перший. У випадку відмови свідчити йому загрожували б конкретні терміни ув’язнення. А так буде просто покарання за хабарництво – три роки відсторонення від посади. Далі – чоловік знову стане головним лікарем МСЕК і зможе з успіхом продовжити свою діяльність.
На запитання, що ж вдалося з’ясувати під час слідства, відповідь така. МСЕК Кременчука, що розташована на першому поверсі міського управління охорони здоров’я, є центром для продажу свідоцтв про групи інвалідності у Кременчуці та сусідніх районах, – журналіст.
Офіційно вважається, що кожен рік кременчуцька МСЕК штампувала достатню за показниками кількість фіктивних інвалідів.
Відомо, що на ці кошти купувалися квартири та автомобілі. Але це у Кременчуці.
Як можна зрозуміти з висновків слідчих, частину хабарів також відвозили у Полтаву, – зазначив Курилов.
Хабарі на рівень вище могли передаватися двома шляхами. По-перше, Кременчуцька МСЕК напряму підпорядковується Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної адміністрації (тобто, особисто Лисакові). Начальник департаменту Віктор Лисак відомий як очільник полтавської медичної мафії. По-друге, керівник Полтавського МСЕКу – Дмитро Паламарчук – людина Андрія Матковського та Андрія Пісоцького. Останні – представники «БПП» найвищого рівня в місті. Перший очолює фракцію партії в міськраді, другий – представництво в області. Паламарчука поставили конвертувати справки про інвалідність у валюту.
Нагадаємо, 3 червня 2016 року суддею Полтавського районного суду Анатолієм Потетієм було ухвалено рішення про негайне поновлення на роботі колишнього головного лікаря Полтавської МСЕК Тетяни Жабо через незаконне звільнення останньої з посади.Згідно з КЗпП Жабо вийшла на роботу, та на робоче місце її не пустили.
Щодо затриманого в Кременчуці головлікаря тамтешнього МСЕКу – чоловік визнав одержання хабара, підписав договір провини. Він оштрафований на 25.5 тисячі грн і 2 роки не може обіймати керівні посади.
Попри це, лікар досі перебуває на посаді, виконує свої «професійні» обов’язки і, цілком імовірно, нашвидкуруч заробляє на погашення штрафу.
Разом із цим варто розуміти, що втрата одного «носія» докорінно не зламає систему Лисака-Пісоцького-Біленького. На його місце заведуть іншого, як це мало місце у випадку з Паламарчуком у Полтавському МСЕК.
Про нинішній стан медицини на Полтавщині та гробові реформи Лисака & co «Останній Бастіон» неодноразово писав та проводив журналістські розслідування з цієї проблеми. Із ними можна ознайомитися на сайті.
Зазначимо тільки, що підсумком діяльності начальника департаменту охорони здоров’я Полтавщини стало щорічне знищення 20 тис. населення області, що перевищує кількість мешканців Чорнухинського району.