Ліга Вільних Націй завадила депортації калмицького самостійника до РФ

СВІТ
01.03.2023, 16:58
Ліга Вільних Націй завадила депортації калмицького самостійника до РФ

В Україні майже не говорять про боротьбу за свободу уярмлених Москвою корінних народів, але попри це не припиняється опір спільному ворогу.

Красномовним свідченням є випадок, який на тижні стався з калмицьким націоналістом і самостійником Баатаром Бормагнайном, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на Лігу Вільних Націй.

Як вдалося з'ясувати, вказаний борець за волю Ойрат-Калмикії кілька діб перебував у залі очікування міжнародного аеропорту імені Чинґізхана в Улан-Баторі, оскільки монґольська влада відмовлялася надати чоловікові політичний притулок.

Учасники Ліги Вільних Націй (скорочено також ЛСН – прим. ред.) організували у мережі та на вулицях протестну акцію із вимогою завадити депортації Баатара Бормагнайна до Росії, силові структури якої цього рішуче домагалися.

На непросту ситуацію звернув увагу колишній президент Монґолії Цахіагійн Елбегдорж; він виступив із вимогою до урядовців в Улан-Баторі негайно надати захист біженцю, якого репресує кремлівський режим.

У керівництві монґольської прикордонної служби поспішили відповісти експрезиденту і ЛСН наступним чином: калмицького політика-самостійника не впускають до країни, оскільки термін дії його російського паспорта закінчився за день до прильоту.

Ліга Вільних Націй завадила депортації калмицького самостійника до РФ_1

Однак суспільний резонанс справи Баатара Бормагнайна, який уже вийшов на міжнародний рівень, допомогла чоловікові не тільки в'їхати, а й безперешкодно отримати дозвіл на тимчасове перебування у Монґолії.

«Станом на тепер Національне агентство у справах біженців у Банґкоку невпинно працює над тим, аби передати справу Баатара до Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців. З калмицьким політиком уже зустрілася віцеспікер Великого Державного Хуралу Монголії – пані Одонтуяа Салдан, – яка пообіцяла захистити його від переслідування з боку РФ. Своєю чергою Ліга Вільних Націй щиро дякує монгольським волонтерам, журналістам, правозахисникам і медикам, які в ці дні підтримують Баатара! Ми відчуваємо братське плече монгольського народу», – прокоментували поточну ситуацію у пресслужбі ЛСН.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", генеральна прокуратура ресурсної федерації московії визнала "небажаною" Лігу Вільних Націй через "поширення сепаратистських настроїв".

Акція учасників ЛСН на підтримку калмицького самостійника
Акція учасників ЛСН на підтримку калмицького самостійника
Ліга Вільних Націй завадила депортації калмицького самостійника до РФ_5
Автор : Данило Катраник
вибір редакції
Читайте також:
Політика
У поневолених народів ресурсної федерації московії відкрилося останнє вікно можливостей для досягнення власної державної самостійності.
21.08.2023, 18:37
Мистецтво
У Кримському домі презентували документально-освітній проєкт «Мій Крим» про корінні народи України.
09.08.2023, 15:55
Світ
У Туреччині представники низки громадсько-політичних організацій черкеського народу провели першу міжнародну конференцію.
08.08.2023, 17:34
Світ
Вища Рада Ногайського Народу та Міжнародний рух за незалежність "Вільний Ногайстан" оголосили про створення свого війська.
27.05.2023, 21:13
Опінії
Фіно-угорська проблема – голка в яйці російського Кощія, який засів у кремлівському бункері. Здобувши її, імперія більше не відродиться!
11.05.2023, 21:17
Світ
Екологічні протести на теренах окупованої московитами Республіки Башкортостан дедалі більше переростають у всенародну непокору.
04.05.2023, 16:32