«Лінія Зеленхайма» як новий державний кордон України

ВІЙНА
15 лютого, 20:39
«Лінія Зеленхайма» як новий державний кордон України
Фото: Facebook

Першими ламаються ті, хто повірив у перемогу за «2-3 тижні», каву у Криму й «незламні яйця ЗеНеВтіка». Пристібайтеся, входимо у пікé!

Чи знали фіни, коли Сталін нападе? Ні, не знали, але розуміли, що росія — агресивна, ворожа держава, відтак із 1924 року будували фортифікаційні споруди у місці потенційного нападу, які згодом отримають назву «лінії Маннергейма».

І коли Сталін, вірніше півмільйонна Червона армія, через 15 років таки напав, ця лінія хоч і не забезпечила на 100% територіальну цілісність, але врятувала Фінляндську державу. Не було б заздалегідь підготовлених укріплень і армії, із Фінляндією сталося б те саме, що і з країнами Балтії.

Першим етапом підготовки до війни є усвідомлення екзистенційної загрози. Далі — питання техніки, але коли нема усвідомлення, ніяка техніка з місця не зрушить.

Одна з головних причин хронічної неготовності українського суспільства до російської агресії — небажання панівної верстви «нєважно-какіх-национальностєй» і добрячого відсотка лохторату сприймати Москву як екзистенційну загрозу. Бо саме завдяки попередній і поточній політиці Москви вони тут живуть, панують і качають права.

Як можна вбачати загрозу у тому, що тебе породило і дало стільки «ніштяків»? І попереджати про якісь загрози тих, кого завезли сюди в обозах і ешелонах, посадили на високі посади, дали «путьовку в жисьт», — марна справа.

Такий контингент просто не треба допускати до влади. А якщо він до влади вже прорвався, не очікувати милостей від чужої природи, однак постаратися вижити й знайти способи заміни їх на адекватне патріотичне керівництво.

Додамо ще й нульову правову свідомість абсолютної більшості теперішнього українського населення та еліт. А без цього неможливо вибудувати життєздатну демократичну систему.

Відсутність дієвих внутрішніх і зовнішніх запобіжників узурпації влади продуктами окупації, що тричі було продемонстровано президентами з «юго-востока» — це реальність. І ось її треба осмислювати, вивчати, враховувати при виборі політичної моделі та структури політичних організацій (партій і рухів).

Повна байдужість до властивостей суспільства, в якому проводяться демократичні експерименти називається дуже просто — десуб'єктивізація і десуверенізація. Особи із притупленою національною гідністю й нерозвиненими державницькими інстинктами, звичайно ж, не вбачають нічого скандального та загрозливого у такому стані справ.

Вони щиро вірять, що за слухняність вони отримають від «цивілізованого світу» палку брауншвайзької ковбаси чи шматочок яблучного пирога. А отримують — московськими ракетами по макітрі за новим зубчастим парканом із колючим дротом імені Зеленхайма.

Автор : Софія Дніпровська
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Попри внутрішньоросійські негаразди на зовнішньому контурі кремлівський бункерний дід тріумфує. Навіть втрата Сирії не лякає путіна.
06 грудня, 12:37
Війна
Поки наші захисники готуються зустрічати навалу північнокорейців, російська пропаганда вишколює своє населення. Лякає узбеками й таджиками.
17 жовтня, 07:09
Економіка
США планують запровадити імпортне мито на китайські електромобілі у розмірі 100% від ціни! Плюс 50% мита на складники сонячних батарей.
17 вересня, 07:17
Війна
Удар по київських лікарнях був точно розрахований як ціла низка «меседжів» від путіна світові. Йому відкрито підігрують українські блохери.
10 липня, 13:42
Світ
Нещодавні теледебати двох дідів-американців за президентське крісло не віщують світові нічого доброго. Ми на порозі карколомних змін.
03 липня, 19:23
Політика
Якби не РФ зі своєю імперською шовіністичною агресією, такі структури не були б для України смертельно небезпечними. Але маємо те, що маємо.
26 червня, 20:32