«Літієва війна»: росія хоче загарбати українські надра

ЕКОНОМІКА
22.04.2022, 09:37
«Літієва війна»: росія хоче загарбати українські надра
Фото: Forbes

Чималі запаси літію в Україні змушують міжнародні компанії та світові уряди допомагати нашому спротиву російській агресії.

Таку думку на своїй Facebook-сторінці виклав віцеспікер Сейму Литовської республіки Паулюс Саударґас, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, літій, як "біле золоте" XXI століття (важливий метал у виробництві літій-іонних батарей – прим. ред.), відіграє не останню роль на геополітичній шахівниці.

«Торік в Україні було оголошено про знайдення 500 тисяч тонн покладів літію. Не випадково основні шари тягнуться від Донбасу (приблизно над Маріуполем), де нині армія російських орків намагається об'єднати свої пазурі зверху і знизу, захоплюючи південно-східну частину країни, на Захід. Нині літій – елемент, необхідний для портативних розумних пристроїв, електромобілів та апартів зберігання електроенергії з відновлюваних джерел, таких як сонячні або вітрові станції. Для Європи українські запаси можуть бути важливим джерелом імпорту літію, який знаходиться дуже близько з питань логістики», – зазначив Паулюс Саударґас.

Водночас литовський парламентар уточнив, що за прогнозами, до 2040 року попит на літій зросте вчетверо, а вартість – приблизно на 80%, спонукаючи європейців і американців вкладати чималі інвестиції в розробку українського цінного металу.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що через воєнну агресію московії проти України світовий ринок неонових напівпровідників уже втратив до 50% виробленої продукції.

Читайте також:
Економіка
Дослідники приголомшили світ звісткою. З-поміж енергозалежних держав відсутня Україна, Європейська спілка, Африка та Латинська Америка.
05 серпня, 21:40
Світ
Мова про велику ділянку морського дна багату на ресурси. Пекін і Москва вимагають від Вашинґтона поступитися та не провокувати ескалацію.
01 серпня, 06:01
Життя
Глибоководні частини Світового океану приховують незліченні багатства. Одне із них — залізомарганцеві конкреції та бентосні відкладення.
26 липня, 06:00
Економіка
Давно відомо, що наша країна потенційно дуже багата на поклади літію, кольорових і рідкісноземельних металів. Вони — квиток у майбутнє.
14 червня, 12:38
Економіка
Багата на оклади урану та інші цінні метали африканська країна стала залежною від РФ і КНР. Там панує військово-терористична хунта.
05 червня, 12:38
Економіка
Після військового заколоту і державного перевороту бідна африканська держава є колонією Москви. Владу там тримають терористи «Вагнера».
19 березня, 12:27