«Літієва війна»: росія хоче загарбати українські надра

ЕКОНОМІКА
22.04.2022, 09:37
«Літієва війна»: росія хоче загарбати українські надра
Фото: Forbes

Чималі запаси літію в Україні змушують міжнародні компанії та світові уряди допомагати нашому спротиву російській агресії.

Таку думку на своїй Facebook-сторінці виклав віцеспікер Сейму Литовської республіки Паулюс Саударґас, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, літій, як "біле золоте" XXI століття (важливий метал у виробництві літій-іонних батарей – прим. ред.), відіграє не останню роль на геополітичній шахівниці.

«Торік в Україні було оголошено про знайдення 500 тисяч тонн покладів літію. Не випадково основні шари тягнуться від Донбасу (приблизно над Маріуполем), де нині армія російських орків намагається об'єднати свої пазурі зверху і знизу, захоплюючи південно-східну частину країни, на Захід. Нині літій – елемент, необхідний для портативних розумних пристроїв, електромобілів та апартів зберігання електроенергії з відновлюваних джерел, таких як сонячні або вітрові станції. Для Європи українські запаси можуть бути важливим джерелом імпорту літію, який знаходиться дуже близько з питань логістики», – зазначив Паулюс Саударґас.

Водночас литовський парламентар уточнив, що за прогнозами, до 2040 року попит на літій зросте вчетверо, а вартість – приблизно на 80%, спонукаючи європейців і американців вкладати чималі інвестиції в розробку українського цінного металу.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що через воєнну агресію московії проти України світовий ринок неонових напівпровідників уже втратив до 50% виробленої продукції.

Читайте також:
Економіка
Після військового заколоту і державного перевороту бідна африканська держава є колонією Москви. Владу там тримають терористи «Вагнера».
19 березня, 12:27
Економіка
Нью-Делі має багато рупій, але Москва хоче долари та євро. Тому індійський імпорт сирої нафти із РФ упав через проблеми з оплатою.
02 січня, 19:04
Економіка
Королівський уряд в Ер-Ріяді готується продовжити скорочення видобутку «чорного золота». Йдеться про рівень в 1 мільйон барелів на день.
19.11.2023, 15:18
Економіка
Середньоазійський союзник рф буде сприяте енергетичній безпеці ЄС. Казахстан вкотре показав, що має власні інтереси.
28.10.2023, 08:18
Світ
Вилучення ресурсів із вулканічного газу досі вважалося малоймовірним, однак їхній видобуток із нижчих шарів має реальний потенціал.
28.06.2023, 20:03
Світ
У головних нафтогазоносних суб'єктах ресурсної федерації московії від початку березня 2023 року виявлено від'ємне електроспоживання.
18.03.2023, 16:09