«Газовий» міністр Новак обіцяє наповнити євросховища російським «блакитним паливом»

ЕКОНОМІКА
27.12.2024, 07:10
«Газовий» міністр Новак обіцяє наповнити євросховища російським «блакитним паливом»
Фото: Bloomberg

У разі, якщо Брюссель змилується, Москва готова відкрити на повну свої крани на трубах. Газогонами на захід потечуть дешеві вуглеводні.

Таку офіційну заяву для преси зробив галузевий міністр і віцепрем'єр росії Алєксандр Новак, сповістило видання Bloomberg. З його слів, РФ хоче якнайшвидше відновити газопостачання до європейських країн за кількома маршрутами, перш за все, в обхід України.

Новак звинуватив владу України у політичних інтригах, які шкодять відносинам РФ із Заходом, запропонувавши альтернативи. Майбутнє транспортування газу, стверджує урядовець, цілком можна влаштувати іншими трубами, зокрема, через «Турецький потік».

«Ми завжди заявляли, що готові продовжувати постачання газу не лише наявними каналами, навіть попри небажання через України співпрацювати. Для нас немає різниці, як постачати своє «блакитне паливо» європейським споживачам», — заявив Новак.

Газовий міністр РФ додав, що загальний обсяг експорту блакитного палива до Європи за перші 11 місяців поточного року перевищив 50 мільярдів м³. У Москві також готові відновити газогін «Північний потік» через Балтійське море, якщо «західні уряди припинять шантаж».

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що кілька тижнів тому уряд Бельґії закликав ЄС запровадити заборону на купівлю газу із РФ. Чиновники у Брюсселі сперечаються щодо подальшої долі «блакитного палива» країни-загарбника.

Читайте також:
Світ
Видобуток корисних копалин у космосі став ближчим до реальності. Підприємливі мешканці країни вихідного сонця серед першопрохідців.
16.12.2024, 06:03
Економіка
Дослідники приголомшили світ звісткою. З-поміж енергозалежних держав відсутня Україна, Європейська спілка, Африка та Латинська Америка.
05.08.2024, 21:40
Світ
Мова про велику ділянку морського дна багату на ресурси. Пекін і Москва вимагають від Вашинґтона поступитися та не провокувати ескалацію.
01.08.2024, 06:01
Життя
Глибоководні частини Світового океану приховують незліченні багатства. Одне із них — залізомарганцеві конкреції та бентосні відкладення.
26.07.2024, 06:00
Економіка
Давно відомо, що наша країна потенційно дуже багата на поклади літію, кольорових і рідкісноземельних металів. Вони — квиток у майбутнє.
14.06.2024, 12:38
Економіка
Багата на оклади урану та інші цінні метали африканська країна стала залежною від РФ і КНР. Там панує військово-терористична хунта.
05.06.2024, 12:38