Лукашенко формує загони «ополчення» для вторгнення в Україну

ВІЙНА
09 червня, 20:47
Лукашенко формує загони «ополчення» для вторгнення в Україну
Фото: Останній Бастіон

Загрози з боку республіки Білорусь посилюються, оскільки самозваний президент сусідньої країни не полишає спроб відкрити "другий фронт".

Про це йдеться у вечірньому звіті за 9 червня, оприлюдненого Генеральним штабом Збройних Сил України, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

На початку червня Олександр Лукашенко оголосив про створення цілого оперативного командування "Південь" у складі білоруської армії, а затим і про створення "ополчення" з функціями територіальної оборони.

Станом на тепер військові з'єднання нашого північного сусіда проводять навчання за 25 кілометрів від державного кордону України, причому відпрацьовуються міські бої та форсування річок (це свідчить про наступальний характер можливих дій країни, яка сприяє російській агресії – прим. ред.).

«На Волинському і Поліському напрямках визначені підрозділи збройних сил республіки Білорусь на ротаційній основі продовжують виконувати завдання з прикриття ділянки білорусько-українського кордону у Брестській і Гомельській областях. Для недопущення викриття позицій та місць розміщення військової техніки місцевому населенню заборонено відвідування лісів.

Окрім того, активізовано процес формування так званого "народного ополчення" республіки Білорусь. У військових комісаріатах проводяться збори з місцевими жителями з метою роз'яснення необхідності створення зазначених підрозділів», – роз'яснили у Генштабі ЗСУ поточний стан справ на теренах Білорусі.

Водночас не слід забувати, що впродовж останніх місяців кремлівський бункерний щур здійснює тиск на білоруського агрофюрера, змушуючи вдертися в Україну з Півночі, перерізавши постачання важкого озброєння з Європи та США.

Лукашенко постійно маневрує, стверджуючи, що його "армія ще не готова", зокрема і через раптове збільшення чисельності особового складу зі 40 до 80 тисяч солдатів, яких мають укомплектувати розконсервованою технікою совєцького виробництва.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", роз'ятрена ворожими обстрілами вільна територія Луганщини продовжує жити та чинити опір російсько-білоруській агресії.

Читайте також:
Війна
Важливим чинником є її швидкострільність та мобільність,
07 серпня, 15:56
Опінії
"Азовсталь" порізав карму росіянам на 100 років наперед ще тоді. Саме тоді, у Маріуполі, коли була багатомісячна блокада.
31 липня, 19:27
Опінії
Росія докладе усіх зусиль, аби знищити Україну, знищити нас, а потім знищити когось іншого. У цій війні для росії мир – це поразка.
30 липня, 19:12
Опінії
Російська армія обстрілює Україну. Важко осягнути логіку маніяка Владіміра Путіна і дати відповідь навіщо він його військо це роблять.
17 липня, 19:33
Опінії
Україні не вигідно відкривати фронт з Білоруссю. А от з росією ми й так воюємо, тільки чомусь обираємо війну лише на нашій території.
29 червня, 17:09
Війна
Окупанти просто ведуть масові обстріли, не обов’язково отримуючи потрібний ефект
16 червня, 15:45