Люди по-різному тлумачать історію залежно від політичних переконань

28 березня, 08:20
Люди по-різному тлумачать історію залежно від політичних переконань

Яскравий тому приклад — населення таких країн, як РФ, КНР, КНДР, ФРН і США. Там минуле нерозривно пов'язано із пропагандою сьогодення.

В експерименті взяли участь 1200 осіб із 6 країн — по 200 респондентів зі США, Великої Британії, Італії, Південної Африки, Мексики та Польщі. Відповідні наукові результати оприлюднено у галузевому виданні Political Psychology, передає медіаагенція «Останній Бастіон».

Автор дослідження — італійський психолог-практик Франческо Ріґоллі, який викладає в Оксфордському університеті. За його словами, у всіх країнах опитані люди, які дотримуються правих політичних поглядів, найчастіше трактували події минулого як позитивні, на відміну від прихильників лівих ідеологій.

Населення обраних країн (дивно, що були проігноровані жителі московії — прим. ред.) суттєво відрізнялися за панівною ідеологією у період від 1950 по 2000 рік. Учасники експерименту відповідали на кілька питань, в яких пропонувалося оцінити своє суспільство у минулому, його поточний стан та два сценарії майбутнього (оптимістичний і песимістичний).

У всіх перерахованих країнах респонденти із правими політичними поглядами позитивніше оцінювали події минулого, ніж їхні опоненти. Скажімо, у відповідях на питання про сьогодення та майбутнє такої чіткої закономірності не було.

На наступних етапах дослідження людям ставили питання, що містять психологічну маніпуляцію; вона могла вплинути на відповіді в оцінці минулого із погляду обраної ідеології. Результати показали, що ключову роль може відігравати ностальгія за «втраченою золотою добою».

Що стосується правих — за «традиційними цінностями», у разі лівих — щодо перерозподілу багатства, при цьому у прихильників правих ідеологій вона виявлялася сильнішою. На думку Франческо Ріґоллі, «це може пояснюватися негативне ставлення правих до змін: вони не сильніше люблять сьогодення, ніж ліві, але більше сумують за минулим».

Тим часом медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати, як 30 років відновленої незалежності не посприяли появі чіткого та узагальненого уявлення про те, що ж таке українська історія. Наше минуле слід розглядати за 6 своєрідними пунктами.

Читайте також:
Життя
Міжнародна команда науковців дослідила функціонал і зовнішність земного ядра. Їхня мета — з'ясувати, який у нього тип теплової конвекції.
23 квітня, 21:41
Життя
Деякі пробіотики сприятливо впливають на організм під час низки захворювань, зокрема метаболічних. Раніше на це не звертали уваги.
21 квітня, 19:49
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36