Сучасна демократія — це робота стадних інстинктів, особливо в Україні

ПОЛІТИКА
26 лютого, 07:18
Сучасна демократія — це робота стадних інстинктів, особливо в Україні
Фото: Facebook

Як показує історія, найчастіше покидькам щастить у виборній демократії. Вони використовують свободу слова, щоби набити кишені за кошт інших.

В 1957 році американський економіст і політолог Ентоні Давнс оприлюднив статтю «Економічна теорія політичної активності при демократії». На сьогодні вона є однією з найбільш обговорюваних і цитованих у галузі політичної економії.

Заокеанський науковець пояснював, чому демократія не працює і ніколи не буде працювати, а біля керма держави весь час опиняються чортзна-хто. Давнс стверджує, що виборцям просто не вигідно розбиратися у політиці:

  • Продумане рішення вимагає часу і сил.

Аби вивчити передвиборні програми численних партій і кандидатів, необхідно витратити багато часу. Щоби хоч якось розуміти, до яких наслідків призведе виконання цих програм, потрібно бути фахівцем в економіці, юриспруденції, освіті, екології, міжнародному праві та інші.

Більш того потрібно бути справжнім експертом. Оскільки програми багатьох кандидатів дуже схожі, потрібно розбиратися в тому, до яких наслідків призведуть дрібні відмінності, які містяться в цих програмах.

Тому, щоби дійсно правильно вибрати кандидата, який найкраще виражає інтереси виборця, йому потрібні знання, які відповідають науковим ступеням. (Зчаста дипломи про здобуття наукових ступенів купуються заради політичного піару).

  • Глибинні знання не вплинуть на результат.

Тому що один ваш голос майже нічого не змінює. Ймовірність того, що саме ваш голос стане вирішальним на виборах, прагне до нуля.

Можна витратити місяці й роки на вивчення політики та економіки, вибрати найкращого кандидата, проголосувати — і переконатися, що всі ці зусилля були витрачені даремно. А отже, виграв хтось інший.

  • Це чиста жертва суспільству.

Але нехай ваш голос дійсно виявився вирішальним і завдяки йому ваша партія чи кандидат перемогли. Навіть і в цьому випадку ви особисто майже нічого від цього не отримаєте.

Ситуація у країні та світі постійно змінюється, вносячи корективи в урядові програми, в бюджеті з'являються раптові діри. Їх потрібно латати, коаліційні партнери вимагають поступок, опозиція ставить палки в колеса.

Так що зазвичай політикам не вдається виконати й десятої частини передвиборчих обіцянок. Навіть ті, які вдається виконати, досить мало змінюють повсякденне життя більшості.

Тому, за демократії, кандидати формують свої передвиборні обіцянки суто для того, щоби виграти вибори, а не виграють вибори для того, щоб ці обіцянки впроваджувати в життя. Затямте це!

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Опінії
Обираючи популістів (не важливо, лівих чи правих), приводять до влади хунту. Це відомо від часів навіть не Гітлера, а радше Робесп'єра.
10 листопада, 09:27
Опінії
Те, що не вдалося Леонідові Кучми та Віктору Януковичу, втілив у життя Володимир Зеленський. Прислуга червоних регіоналів відновила УРСР.
08 листопада, 21:41
Історія
Прагнемо більшого — отримаємо менше... 1710 року в України не вийшло, то маємо все ж колись нарешті втілити філософські настанови Платона!
25 жовтня, 20:30
Політика
Кожна демократія через свою конечність виснажується і вбиває себе. Ще ніколи не було демократії, яка б не здійснювала самогубства.
30 червня, 18:41
Опінії
Українці продовжують жити вчорашнім днем, шукаючи там правди. За майже десятиліття війни національний менталітет ще просякнутий совєтчиною.
05 лютого, 14:10
Політика
Кожна наступна влада на Печерських пагорбах утискає обраний нею народ. Замість «хартії вольностей» нам постійно накидають ярмо.
23 січня, 19:55