Люди, які пережили Голокост, не навчили нащадків цінувати життя

СВІТ
19 травня, 14:53
Люди, які пережили Голокост, не навчили нащадків цінувати життя

Знищення нацистами євреїв, циган, українців тощо — лише жахлива рукотворна випадковість. Ті, хто спромігся вижити, мають дякувати долі.

Таку думку висловив провідний дослідник радикальних рухів та ідеологій в Університеті Гельсинкі магістр філософії Сáмі Лéон Éерола. Наголошується, що у Ґазі євреї практикують те саме, жертвами чого вони стали під час Другої світової війни.

Конфлікт між Ізраїлем і Палестиною, який триває десятиліттями, спричинений не розумінням владою у Тель-Авіві природних потреб арабів, які споконвік населяють Святу Землю. А так зване переживання Голокосту не може зростити характер чи навчити бути кращою людиною з емпатією.

«Я і моя колега Кáтрійна Гýттунен ставимо собі питання: чи можуть нині ізраїльські євреї вчинити геноцид, якщо значна кількість засновників держави Ізраїль були тими, хто пережив Голокост? Хіба вони не повинні стати кращими людьми саме завдяки Голокосту? На жаль, наша відповідь невтішна. Хоча масштабне масове вбивство мирного населення у Ґазі не можна прирівнювати до Голокосту, вчиненого нацистською Німеччиною, оскільки виконавці не є садистами.

Жах Голокосту, як відомо, полягав у тому, що концтабори були найхимернішим місцем застосування німецької техніки та ефективності. У Ґазі, на щастя, цього немає, але є сотні ракет, бомб і снарядів, які винищують цивільних без жодного співчуття до загиблих. Ізраїльські євреї методично вбивають палестинців без тіні сумління, бо можуть, як нацисти. Ізраїль бомбардує цивільні об'єкти (наразі вбито понад 30 000 палестинців, не всі з яких можуть бути терористами ХАМАС). Він також блокує територію Ґази, провокуючи голод», — зазначає Сáмі Éерола.

Між іншим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», Міжнародний кримінальний суд готовий видати ордер на арешт Нетаньягу. Цілком імовірно, що це станеться до кінця травня.

Читайте також:
Полтава
60-річний захисник України Сергій Григор'єв повернувся додому на щиті. Впродовж лютого-травня 2022 року він боронив незламний Маріуполь.
25 червня, 21:40
Історія
Червоний молох не щадив нікого протягом 70 років. Cини росли без батьків, доньки без матерів, — їхню долю вирішували ВКП(б) і ЧК-ОГПУ-НКВД.
24 червня, 20:30
Світ
Невеликий за розмірами, але щільно заселений сектор на Сході Середземного моря свідомо випалюють. Люди не знають, де шукати помочі.
30 травня, 19:24
Історія
В цей день – 38 років тому сталася одна із наймасштабніших катастроф в історії людства.
26 квітня, 09:00
Полтава
На сьомий день пошуків правоохоронці повідомили про знайдення дитини без ознак життя. Тіло перебувало у водоймі аж на Київщині.
22 квітня, 06:01
Кримінал
Чоловіки, що вбили правоохоронця та поранили його напарника на Вінниччині, можуть бути військовими. Триває розшук підозрюваних.
20 квітня, 13:14