Малайзія збагачується від підсанкційної російської нафти

ЕКОНОМІКА
22.11.2024, 12:30
Малайзія збагачується від підсанкційної російської нафти
Фото: Bloomberg

Найбільшу у світі тіньову перевалку «чорного золота» для обходу торгових обмежень влаштували у Південно-Східній Азії. Кремль у виграші.

Про це з місця події на перетині Малайзії, Синґапуру та Індонезії сповістило видання Bloomberg. Кількість перевантажень нафти між танкерами у вказаному регіоні різко подвоїлася, починаючи від 2022 року.

За консервативними оцінками, лише впродовж 9 минулих місяців через Малайзію пройшло близько 350 млн барелів «чорного золота» (звісно, що переважно із ресурсної федерації московії — прим. ред.). Вартість цієї нафти оцінюється щонайменше у $20 млрд.

Однак прикметно, що перевалка здійснюється не російськими, а іранськими танкерами. Вони передають санкційну нафту іншим кораблям, які потім доставляють «чорне золоте» в основному до китайських портів; уряд КНР не імпортує іранську нафту від 2022 року.

За спостереженнями, перевалка вуглеводнів знаходиться у винятковій економічній зоні Малайзії, але за межами її територіальних вод. Відтак влада країни не вважає, що порушує накладені на РФ санкції рівночасно отримуючи фінансовий зиск від таких дій.

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що Індія також допомагає росії набивати державний бюджет грошвою. Ворожа воєнна машина працює як швейцарський годинник.

Малайзія збагачується від підсанкційної російської нафти_1
вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Уряд Казахстану запускає президентську програму для навернення потенційних інвесторів. Подібний крок раніше здійснив американський лідер.
01 травня, 17:58
Світ
Напружена ситуація на кордоні з Індією змушує турецьку владу проявити акт солідарності. Пакистан не самотній у боротьбі за свій суверенітет.
01 травня, 11:52
Світ
Острівна країна висхідного сонця повертається до колишнього мілітаризму. Станом на тепер поки у галузі переозброєння своїх захисників.
01 травня, 08:29
Економіка
Астана і Кабул узгодили план двосторонньої взаємодії на найближче десятиліття. Середньоазійські країни збудують єдину залізничну мережу.
24 квітня, 20:33
Політика
Султан Хайтем бін Тарік аль-Саїд навідався до кремлівського бункерного діда путіна. Так, один азійський деспот вирішив пошанувати іншого.
24 квітня, 08:28
Світ
Дешеві кредити для придбання сучасної зброї пропонує Нью-Делі, орієнтуючись на традиційних покупців Москви. Перший у переліку — Єреван.
17 квітня, 19:24