Мексиканські селяни лінчували туриста через чутки у соцмережах

СВІТ
20 червня, 09:08
Мексиканські селяни лінчували туриста через чутки у соцмережах

Панування наркокартелів, шалена корупція, бездіяльність правоохоронців і судів стали буденністю для батьківщини нащадків ацтеків і майя.

Але всі вищеназвані факти тепер доповнюють кричущі випадки нової реальності, коли через навмисно вигадані дописи у соціальних мережах селяни Мексики публічно вбивають заїжджих чоловіків.

Про вуличне лінчування 31-річного жителя Мехіко і радника федерального депутата Даніеля Пікасо Гонсалеса повідомило авторитетне видання "El País", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, трагедія сталася 9 червня у селі Папатласолько посеред гір Сьєрра-Норте, але світ про неї дізнався лише за тиждень, коли невідомі виклали у мережі відеоролик із фіксацією вбивства.

«Керовані неправдивими чутками у застосунках "WhatsApp" і "Facebook" жителі, у кількості 200 осіб, напали на беззбройного чоловіка, завдавши тяжких тілесних ушкоджень. Він приїхав у село з туристичною метою, вивчав інфраструктурні об'єкти, місцеві пам'ятки історії та культури. Його безпідставно звинуватили у сприянні викраденню неповнолітніх дітей і торгівлі людських органів. Затим провокатори підбурили озлоблений натовп спалити на головній площі Папатласолько ще живе тіло чоловіка, який знепритомнів. Наразі триває слідство і розшук учасників злочину», – йдеться у попередньо складеному звіті місцевої поліції.

За повідомленнями незалежних мексиканських ЗМІ, неправдива інформація такого типу вже неодноразово використовувалася раніше, щоби викликати занепокоєння і спалахи гніву у маленьких сільських громадах із певною метою, скажімо, як конкуренція між наркокартелями.

«Лінчування нині є частиною процесу формування уявлення про владу в Мексиці. На жаль, наше суспільство, роками розбещене корумпованими структурами, хабарями для працевлаштування за бажаною посадою, позначене недовірою до держави, що є двигуном цього ганебного явища», – прокоментувала ситуацію фахівець із кримінального права Національного автономного університету Мексики Джема Клоппе-Сантамарія.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", викрадення людей, убивства заради наживи, торгівля наркотиками – і це не вичерпний перелік того, що діється у Мексиці при потуранні влади.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Контррозвідувальні заходи тривають у низці релігійних об'єктів, тимчасово загарбаних колаборантами з Московського патріархату.
08:03
Кримінал
Конкуруючі банди поділяють столицю Гаїті, викрадають, ґвалтують і вбивають людей. Вони кров'ю розмежовують свою територію.
вчора, 22:47
Світ
Критика рамзана кадирова, чеченського опозиційного блогера Тумсо Абдурахманова вбили у Швеції.
вчора, 12:10
Мистецтво
З'явилися підозрювані у викраденні муралу відомого художника графіті Бенксі зі стіни будівлі, яка постраждала від російського обстрілу.
вчора, 11:30
Політика
До голови бюджетного комітету Верховної ради прийшли з обшуком
11 листопада, 13:46
Війна
Група підозрілих чоловіків, які прямували з диверсійно-розвідувальною метою до столиці України, не доїхала до Києва.
01 листопада, 09:30