Мексиканські селяни лінчували туриста через чутки у соцмережах

СВІТ
20 червня, 09:08
Мексиканські селяни лінчували туриста через чутки у соцмережах

Панування наркокартелів, шалена корупція, бездіяльність правоохоронців і судів стали буденністю для батьківщини нащадків ацтеків і майя.

Але всі вищеназвані факти тепер доповнюють кричущі випадки нової реальності, коли через навмисно вигадані дописи у соціальних мережах селяни Мексики публічно вбивають заїжджих чоловіків.

Про вуличне лінчування 31-річного жителя Мехіко і радника федерального депутата Даніеля Пікасо Гонсалеса повідомило авторитетне видання "El País", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, трагедія сталася 9 червня у селі Папатласолько посеред гір Сьєрра-Норте, але світ про неї дізнався лише за тиждень, коли невідомі виклали у мережі відеоролик із фіксацією вбивства.

«Керовані неправдивими чутками у застосунках "WhatsApp" і "Facebook" жителі, у кількості 200 осіб, напали на беззбройного чоловіка, завдавши тяжких тілесних ушкоджень. Він приїхав у село з туристичною метою, вивчав інфраструктурні об'єкти, місцеві пам'ятки історії та культури. Його безпідставно звинуватили у сприянні викраденню неповнолітніх дітей і торгівлі людських органів. Затим провокатори підбурили озлоблений натовп спалити на головній площі Папатласолько ще живе тіло чоловіка, який знепритомнів. Наразі триває слідство і розшук учасників злочину», – йдеться у попередньо складеному звіті місцевої поліції.

За повідомленнями незалежних мексиканських ЗМІ, неправдива інформація такого типу вже неодноразово використовувалася раніше, щоби викликати занепокоєння і спалахи гніву у маленьких сільських громадах із певною метою, скажімо, як конкуренція між наркокартелями.

«Лінчування нині є частиною процесу формування уявлення про владу в Мексиці. На жаль, наше суспільство, роками розбещене корумпованими структурами, хабарями для працевлаштування за бажаною посадою, позначене недовірою до держави, що є двигуном цього ганебного явища», – прокоментувала ситуацію фахівець із кримінального права Національного автономного університету Мексики Джема Клоппе-Сантамарія.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", викрадення людей, убивства заради наживи, торгівля наркотиками – і це не вичерпний перелік того, що діється у Мексиці при потуранні влади.

Читайте також:
Світ
Французькі правоохоронці мусять знайти виконавців замаху на життя сина другого президента Чеченської Республіки Ічкерія Аслана Масхадова.
07 липня, 18:01
Полтава
Поліціянти відмовилися вносити до ЄРДР інформацію про кримінальні правопорушення у "преміум" фітнес-клубі Вітамін
20 червня, 11:45
Полтава
"Преміум" заклад відмовляється надавати клієнтам договори про надання послуг, змушуючи їх підписувати правила якогось ефемерного клубу
15 червня, 14:31
Опінії
Інакше, який із Володимира Олександровича Президент України чи тим паче Верховний Головнокомандувач Збройних Сил?!
09 червня, 09:07
Виміри
ГУНП в Полтавській Області та УСБУ в Полтавській області намагаються змусити "Останній Бастіон" замовкнути
04 квітня, 15:07
Війна
Він намагався проникнути на контрольовану Україною територію
16 лютого, 14:51