Мікроскопічна організація викликає страх у Кремля
Російські спецслужби продовжують чинити тиск на інакодумців. Причому у фокусі як ті, кого вдалося заґратувати, так і ті, хто на еміграції.
Про це кореспонденту інформаційній агенції "Останній Бастіон" розповів представник руху "Вільний Урал" ("Свободный Урал") Андрєй Романов, який вимушено виїхав до Гельсинкі через переслідування.
28 лютого і 3 березня чоловік укотре прийшов до стін посольства ресурсної федерації московії у Фінляндії, де провів пікет, тримаючи плакат із закликом "Свободу Дар'ї Полюдовій та Ігореві Кузнєцову!".
«Скажу відверто, сьогодні такий плакат, тим паче із подібними гаслами, – рідкість, його не зустрінеш на вулицях Росії, в Україні, Європі та США. Обивательська маса виходить протестувати за відомих політиків, яких розкручує Росія або Україна, але про таких як Дарія Полюдова та Ігорь Кузнєцов, у Києві та Москві частіше мовчать. А проте вони – заґратовані Кремлем в'язні сумління, об'єднані перебуванням у русі "Лівий опір", який із 2021 року став на Росії забороненою "екстремістською організацією".
Саме її, одну з небагатьох, яка до останнього підтримувала боротьбу українців за свободу, – московські псевдоопозиціонери таврують "мікроскопічною". Хоче ніхто з них так і не зміг пояснити, чому її так бояться силові структури Москви, і зокрема саме московське управління ФСБ. Дивина, чи не правда?», – пояснює ситуацію Андрєй Романов.
Представник руху "Вільний Урал" додає, що страх ґебістів перед "Лівим рухом" призвів до того, що для екстрадиції з Томська до Москви сибірського самостійника Ігоря Кузнєцова найняли спецборт і, приватно та швидко, етапували його до імперської столиці.
«Ви ж розумієте, що подібних почестей заслуговують лише мери та губернатори, які відмовляються брати участь у колоніальній політиці. А тут раптом якогось, як висловилися навальністи, "маргінала" Кузнєцова нагородили такими почестями. Аналогічна ж ситуація з Дар'єю Полюдовою, яку затримали силовики ФСБ за організацію "екстремістського товариства", отримала 9 років таборів. Військовим судом із трьох осіб у Москві у швидкому режимі прогнали її кримінальну справу, за мінімальної інформаційної підтримки цього заходу.
У підсумку: винесли їй вирок та й по всьому. Інших учасників, хто залишився на волі, кожного з них виділили в окреме провадження, і надалі судитимуть окремо. Чому ж раптом така мікроскопічна організація викликала відвертий страх у Кремля? Відповідь проста! "Лівий опір" – це самостійницько-регіоналістська, але аж ніяк не суто ліва за ідеологією організація, чиї активісти мають великий досвід боротьби з путінським режимом», – зазначив Андрєй Романов.
Водночас "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати про те, що днями на Росії затримали батька школярки з Тульської області, яка намалювала антивоєнний малюнок.