Міненерго США вважає, що COVID-19 виник через витік із лабораторії — WSJ

СВІТ
27.02.2023, 15:03
Міненерго США вважає, що COVID-19 виник через витік із лабораторії — WSJ

У США дійшли висновку, що пандемія COVID-19, найімовірніше, виникла через витік вірусу з лабораторії.

Про це повідомляє видання The Wall Street Journal із посиланням на секретний звіт розвідки, який надали Білому дому та ключовим членам Конгресу.

Видання нагадує, що версію про лабораторне походження коронавірусу раніше підтримувало лише Федеральне бюро розслідувань (ФБР). Інші відомства США не поділяли підозри. Тепер такого висновку дійшло і Міністерство енергетики.

ФБР має "помірну впевненість" у лабораторному походженні вірусу, Міненерго – "низький ступінь впевненості", пише The Wall Street Journal.

Співрозмовники видання зазначають, що попри збіг позицій, Міненерго та ФБР дійшли версії про витік з різних причин.

Розвідка США у своїй схиляється до версії у тому, що вірус почав поширення від зараженої тварини. У звіті 2021 року зокрема говориться, що Китай не розробляв вірус як біологічну зброю.

Укладачі доповіді також згадують, що навіть якщо витік із лабораторії й був, то співробітники інституту вірусології в Ухані, звідки пішло поширення інфекції, не знали про це. Співробітники лабораторії почали вивчати COVID-19 після спалаху.

Походження вірусу розслідувала Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). У середині лютого другу фазу дослідження було припинено через проблеми зі збором даних у Китаї.

  • Перший випадок захворювання на COVID-19 виявили в китайському місті Ухань наприкінці 2019 року, після чого він поширився по інших країнах. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу.
  • Після візиту до Уханьського інституту вірусології у 2021 році ВООЗ заявила, що витік COVID-19 з лабораторії "вкрай малоймовірний". Вчені дійшли висновку, що хвороба, мабуть, передалася людям летючих мишей. Після серйозної критики, зокрема з боку колег, голова ВООЗ визнав, що виключати лабораторний витік передчасно.
  • Китай неодноразово називав припущення про поширення COVID-19 з китайської лабораторії "необґрунтованим" і стверджував, що вірус виник у США, де займалися дослідженням коронавірусів.
  • З початку пандемії COVID-19 виявили майже 700 мільйонів людей у світі. Число померлих наближається до семи мільйонів.
Читайте також:
Світ
За три роки інтенсивних пошуків, не було знайдено природного предка SARS-CoV-2.
29 січня, 11:42
Життя
Раніше їх вдавалося фіксувати стандартними методами тестування. Але мутований штам SARS-CoV-2 здатен на певний час щезати і проявлятися.
15.12.2023, 06:01
Світ
Джо Байден скасував надзвичайний стан у США, введений через COVID-19
11.04.2023, 08:25
Світ
Раніше у березні директор ФБР Крістофер Рей повторив версію виникнення Covid-19 внаслідок лабораторного інциденту в Ухані
11.03.2023, 08:55
Світ
Президент Тайваню Цай Ін Вень заявила, що демократичний острів готовий допомогти Китаю впоратися зі сплеском COVID-19.
02.01.2023, 12:08
Політика
Європейські лідери обговорюють заходи проти комуністичного Китаю, оскільки влада Італії вимагає загальноблокової відповіді.
29.12.2022, 20:36