Міністерство АПК обіцяє відбирати землю у представників країни-аґресора

ЕКОНОМІКА
28.06.2021, 13:07
Міністерство АПК обіцяє відбирати землю у представників країни-аґресора
Фото: AgroNews

Після відкриття ринку землі будь-які спроби росіян чи терористів так званих "ДНР/ЛНР" придбати угіддя в Україні негайно припинятимуться.

На цьому в інтерв'ю державному телеканалу "Дом" наголосив перший заступник міністра аґрарної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Чиновник певен, що українську землю від намагання купити її представниками кремлівської окупаційної адміністрації нібито на законних умовах захищає низка ухвалених Верховною Радою нормативно-правових актів.

«У законі є обмежувачі — є заборона на купівлю земель з боку аґресора і терористичних орґанізацій. Якщо ж вони якось спробують обійти закон, оформляти угоди через українців — ми будемо це відстежувати. Держава, СБУ та Держґеокадастр. І в разі фіксації такого факту є можливість просто забирати цю землю», — висловив позицію профільного міністерства Тарас Висоцький.

Заступник міністра АПК також додав, що перед оформленням всіх угод щодо купівлі землі будуть ретельно перевірятися джерела коштів, якими розплачується покупець.

«Якщо буде момент обходу, тобто домовилися з якимись українцями, які живуть на нашій території, — український паспорт, але гроші звідти. Тут першим моментом буде контроль — звідки гроші. Це треба буде все леґалізувати. Не можна купувати за готівку, а якщо оплатили все офіційно, усі податки заплатили й потім факт зв'язку буде знайдений, то держава має право конфіскувати ці землі. Ми будемо стежити. Крім того, весь реєстр буде відкритий; тобто, всі люди зможуть заходити й бачити, хто і скільки купує», — зазначив чиновник.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", ЄС дасть Україні гроші на розвиток децентралізації у проблемних реґіонах.

Читайте також:
Політика
Застосунок не згадується в жодному нормативно-правовому акті, що викликає питання про юридичні наслідки вчинених у додатку дій.
21 травня, 17:34
Політика
Рішення підтримали 273 народні депутати
09 травня, 11:25
Політика
Постанову про звільнення Кубракова внесла група депутатів із різних фракцій та груп на чолі з Давидом Арахамією
09 травня, 10:20
Політика
Почались кадрові чистки, але поки виключно у Міноборони.
18.09.2023, 13:46