Ціни як в ЄС: українська земля дорожча, ніж вважали експерти

ЕКОНОМІКА
15 червня, 10:26
Ціни як в ЄС: українська земля дорожча, ніж вважали експерти
Фото: Google

Середньорічна орендна плата за сільськогосподарські угіддя державної власності в Україні перевищила рівень окремих країн Євросоюзу.

Таку інформацію повідомила заступник директора Національного наукового центру "Інститут аґрарної економіки" Ольга Ходаківська.

Вона стверджує, що вітчизняні земельні орендодавці отримують за 1 гектар землі не менше 120 євро, тоді як у країнах Міжмор'я "ціна питання" вдвічі менша.

«Нині середньорічна орендна плата за землі сільськогосподарського призначення в Україні значно перевищила відповідні показники у Словаччині (50 євро/га), Латвії (57 євро/га), Естонії (58 євро/га), Хорватії (69 євро/га), Литві (99 євро/га) та Чехії (104 євро/га), рівночасно наближаючися до рівня Словенії (134 євро/га) та Швеції (160 євро/га). Це при тому, що частка орендної плати у структурі собівартості українських аґраріїв залишається порівняно високою і становить 11-13%. Тому вважаю, що звинувачення у бік орендарів, нібито вони сплачують "мізерну" орендну плату, не завжди обґрунтовані», — прокоментувала ситуацію Ольга Ходаківська.

Заступник директора Інституту аґрарної економіки також додає, що за результатами досліджень щодо оренди земель державної власності у деяких областях України (Хмельницька — 278 євро/га; Вінницька — 255 євро/га; Полтавська — 237 євро/га) плата за сільгоспугіддя вже перевищила рівень Франції (215 євро/га) і Люксембурґу (244 євро/га).

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Денис Шмигаль і весь Кабінет міністрів хочуть обкласти українців новим податком.

вибір редакції
Читайте також:
У Полтавській області продали 5542,6 гектара землі
10 жовтня, 16:20
Після відкриття вітчизняного ринку землі, угіддя в Україні стають на вагу золота: ціна зростає, а кількість зменшується.
05 жовтня, 13:11
Регіон на третьому місці в країні за кількістю проданої землі та на першому місці за кількістю земельних угод
12 вересня, 19:27
Найбільша площа проданих земель – на Полтавщині. У Полтавській області зареєстрували 539 угод купівлі –продажу земельних ділянок.
09 серпня, 17:15
До вашої уваги, шановні читачі, пропонується покрокова інструкція.
09 липня, 06:59
При цьому найбільші площі паїв, за оцінкою експертів, знаходяться на території східних і південних областей України.
07 липня, 13:14