Минулого року ДП «Ліси України» отримали 62 000 кубометрів незаконної деревини лише в двох областях

ПОЛІТИКА
16 січня, 17:35
Минулого року ДП «Ліси України» отримали 62 000 кубометрів незаконної деревини лише в двох областях

Вони планують узаконити злочинну схему.

Природоохоронці виявили, що в 2023 році ДП «Ліси України» провело як мінімум 204 незаконні рубки переформування на Львівщині та Тернопільщині. Це – понад 62 тисячі кубометрів незаконної деревини. Контролюючі органи ігнорують масштабні порушення, а лісівники планують узаконити такі рубки.

Українське законодавство передбачає десятки різних видів рубок, серед яких – рубки переформування. Такі рубки заборонено проводити в лісах, які складаються більш ніж з одного виду дерев або де ростуть дерева різного віку. Однак ДП «Ліси України» систематично порушує ці вимоги закону.

Згідно з даними Української природоохоронної групи, лише в 2023 році ДП «Ліси України» провело понад 200 незаконних рубок переформування, отримавши приблизно 1800 фур з незаконним лісом. Одна за одною такі фури розтяглися б на майже 30 кілометрів.

Це лише частина незаконних рубок переформування, що їх провели лісівники в державних лісах на заході України в 2022-2023 році. Така незаконна деревина супроводжується всіма дозволами, хоча й виданими з грубим порушенням, а також часто потрапляє на ринки ЄС. Незаконність таких рубок підтвердило навіть Міндовкілля – відмовивши в погоджені нових планів рубок переформування в деяких лісах Львівщини!

Незважаючи на очевидне порушення законодавства, природоохоронці скаржаться на бездіяльність контролюючих органів.

«Ми неодноразово повідомляли про незаконні рубки переформування і Держекоінспекцію, і Державне бюро розслідувань. Однак жодних рухів з їх сторони не побачили. Вірогідно, вони просто покривають іншу державну структуру – ДП «Ліси України», ─ вважає Єгор Гриник, біолог Української природоохоронної групи.

Таким чином, жоден з лісових чиновників, найімовірніше, не понесе відповідальності за масштабні незаконні рубки переформування під час повномасштабної війни.

Ще з осені 2023 року Державне агентство лісових ресурсів намагається узаконити незаконні рубки переформування, що їх проводить підпорядковане агентству ДП «Ліси України».

Для цього лісівники розробили проект постанови Кабміну. Наразі цей документ проходить затвердження в Кабміні.

Окрім узаконення порушень, природоохоронці бачать у документі й інші проблеми. Наприклад, на думку Всесвітнього фонду природи (WWF-Україна) та інших організацій, проектовані зміни до законодавства загрожують старовіковим та іншим цінним лісам України. Однак поки що влада не реагує на очевидні загрози.

«Міндовкілля може з легкістю «завернути» проект постанови підпорядкованих йому лісівників, адже проект дозволить рубати будь-який ліс без жодної аргументації, просто, щоб заробити. А основне завдання міністерства  це охорона довкілля, а не масштабна лісозаготівля. Але досі ми не бачимо його публічної позиції. Є ризик, що Міндовкілля підтримає лісівників»  вважає Петро Тєстов, керівник експертного відділу в Українській природоохоронній групі.

Джерело: Українська природоохоронна група (UNCG)

Читайте також:
Політика
І з початком повномасштабного вторгнення ситуація з лісами України погіршилася.
25 травня, 16:25
Політика
Зрубати можна все! Уряд ухвалив нові правила рубок.
27 квітня, 14:05
Політика
Влада планує змінити законодавство, щоб збільшити обсяги рубок лісів.
12.10.2023, 18:35
Життя
Раніше група експертів зі зміни клімату в ООН прогнозувала, що переломний момент на Амазонці настане не раніше 2100 року.
24.06.2023, 15:05
Кримінал
Профілактичні заходи з метою посилення державного контролю за охороною лісів від незаконних вирубок розгорнули правоохоронці Сумщини.
23.12.2021, 11:14
Новини
Наявний брак системних реформ лісової галузі призводить до загострення проблем у лісовому господарстві у цілому.
20.07.2021, 10:34