Мін'юст пропонує скасувати люстрацію керівництва компартії СРСР

ПОЛІТИКА
21.05.2020, 17:03
Мін'юст пропонує скасувати люстрацію керівництва компартії СРСР
Фото: twitter.com

Комуністи тепер можуть претендувати на значні грошові компенсації.

Міністерство юстиції України пропонує скасувати люстрацію керівників Комуністичної партії СРСР. Так, закон про люстрацію в новій редакції готують до голосування у Верховній раді, передає РБК-Україна.

Найближчими днями новий законопроект про люстрацію схвалить Кабінет міністрів, і документ направлять на голосування у Верховній раді.

Документом, серед іншого, пропонується скасувати люстрацію колишніх комуністичних діячів. Якщо вірити словам міністра юстиції Дениса Малюськи, ЄСПЛ у своєму рішенні зазначив неактуальність цього заходу.

Разом з тим, у Міністерстві юстиції вважають, що «чиновники, які «незаконно» зазнали люстрації в Україні, зможуть претендувати виключно на компенсації». При цьому відновлювати на посаді їх не будуть.

У той же час, якщо відновити людину на посаді не можна, то виплати будуть більшими. У скільки цей процес обійдеться держбюджету поки не ясно, тривають консультації з Мінфіном. Але враховуючи відомі справи, вже зрозуміло, що мова може йти про суми з багатьма нулями.

Так, один з «переможців» справи в ЄСПЛ екс-прокурор В'ячеслав Полях за рішенням Європейського суду повинен отримати від України п'ять тисяч євро компенсації, а згідно з вердиктом Окружного адмінсуду Києва – ще плюс майже 1,2 млн гривень.

Отже, платники податків в де-юре Незалежній Україні тепер будуть змушені фінансувати осіб, причетних в тому числі і до злочинів проти України та українців в совєтські часи.

Мін'юст пропонує скасувати люстрацію керівництва компартії СРСР_1

Нагадаємо, після Майдану були люстровані глави міністерств і відомств, а також керівники структурних підрозділів, які працювали більше одного року в період режиму Януковича.

Окрім них під «очищення» потрапили екс-керівники Комуністичної партії СРСР і колишні співробітники КДБ, які на думку авторів статті на вищезгаданому сайті «найбільше тепер страждають».

Читайте також:
Спорт
Світова спортивна спільнота з нетерпінням чекає на повторення їх двобою
17.11.2021, 14:48
Кримінал
Дії члена бандугруповання «Беркут» призвели до смерті 3-ох учасників Революції та нанесенні тілесних ушкоджень ще понад сотні людей.
04.12.2020, 17:06
Опінії
Що нас розколює? Чи таки розставляє на свої місця?
20.06.2020, 10:18
Політика
Президент Анджей Дуда вшанував пам'ять полеглих у боях за Варшаву вояків Армії УНР, які разом з Військом Польським зупинили більшовиків.
15 серпня, 17:01