Беркутівця Шаповалова, який чотири роки провів в СІЗО, суд поновив на посаді у Нацполіції

КРИМІНАЛ
04.12.2020, 17:06
Беркутівця  Шаповалова, який чотири роки провів в СІЗО, суд поновив на посаді у Нацполіції
Фото: 5.ua

Дії члена бандугруповання «Беркут» призвели до смерті 3-ох учасників Революції та нанесенні тілесних ушкоджень ще понад сотні людей.

Звинуваченого у вбивствах учасників Революції Гідності ексберкутівця Віктора Шаповалова суд поновив на посаді у правоохоронних органах.

Про це йдеться у рішенні Харківського окружного адміністративного суду, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з даними реєстру, Харківський окружний адміністративний суд розглянув позов Шаповалова до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області та Головного управління Національної поліції України в Харківській області та частково задовольнив позовні вимоги ексберкутівця.

Зокрема, суд вирішив, що звільнили Шаповалова незаконно. А відтак судовим рішенням скасовано наказ про його звільнення від листопада 2015 року.

Також в судовому рішенні сказано, що Шаповалова потрібно поновити на посаді командира оперативної роти №2 батальйон міліції громадської безпеки особливого призначення у Харківській області з моменту його звільнення - 6 листопада 2015 року.

Окрім того, суд стягнув на користь Шаповалова середній заробіток за останні 5 років.

До того ж поновити Шаповалова на посаді і виплатити йому компенсацію МВС має негайно.

Нагадаємо, що  ексберкутівець Шаповалов був звільнений з правоохоронних органів наприкінці листопада 2015 року і з того часу перебував під вартою. Але у листопаді минулого року рішенням Київського апеляційного суду його було звільнено з-під варти, проте справа щодо нього перебуває в суді. 

Шаповалов обвинувачується у перевищенні влади й службових повноважень, які призвели до смерті трьох потерпілих та нанесення тілесних ушкоджень ще понад сотні в ході протистояння учасників Майдану з правоохоронцями та «ті тушками» 18 лютого 2014 року в центрі Києва.

Кадри розстрілів українців на Майдані. Одним з тих, хто, тоді стріляв у беззбройних людей був Віктор Шаповалов. 

Олег Крупа, який після подій на Майдані служив у Добровольчому українському корпусі на одному із судових засідань над беркутівцями пригадував, що в урядовий квартал 18 лютого прийшов вже після того, як почалося побоїще. Саме харківські «беркутівці» наздогнали під час відступу з Банкової. Їх було дві шеренги: перша пройшлася гумовими кийками, вибили зуби, звалила з ніг і притисла до землі та ламали йому пальці.

Залишається лише поставити риторичне питання: ну що українці, і надалі будемо терпіти глум антиукраїнського режиму Зеленського, чекатимемо, коли кати в погонах прийдуть за будь-ким з нас?

Читайте також:
Спорт
Світова спортивна спільнота з нетерпінням чекає на повторення їх двобою
17.11.2021, 14:48
Опінії
Що нас розколює? Чи таки розставляє на свої місця?
20.06.2020, 10:18
Політика
Комуністи тепер можуть претендувати на значні грошові компенсації.
21.05.2020, 17:03
Кримінал
Після перевірок силовиків у Запоріжжі побори за прискорений виїзд через лінію розмежування зросли вдвічі
вчора, 16:25