Місце США у перемовинах між Україною і РФ поступово займає КНР

Місце США у перемовинах між Україною і РФ поступово займає КНР
Фото: The Diplomat

Сі Цзіньпін не розглядає нашу країну повноправною і суверенною, як скажімо Польщу чи Данію. Однак Україна цікавить китайців своїм ринком.

Такого висновку дійшли аналітики із міжнародного видання про геополітику The Diplomat, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Зазначається, що комуністичний Китай тихо закладає основу для свого втручання у ситуацію в Україні після можливого припинення вогню чи мирної угоди.

Ідеальний результат для КНР в Україні — це гібридне «замороження конфлікту» (ні миру, ні війни), в якому РФ не є ні беззаперечним переможцем, ані тим, хто зазнав поразки. Будь-який з інших результатів буде згубним для політичних та оборонних інтересів диктаторського режиму з осідком у Пекіні.

Ресурсна федерація московії, у разі свої перемоги, може стати сильним гравцем у політичному та військовому відношенні, а переможена РФ цілком здатна вибухнути й створити хаос поряд із КНР. Сі Цзіньпін уже готується втрутитися у ситуацію в Україні тим чи іншим чином, що є проблемою для ЄС і США.

Прикметно, що поточна позиція адміністрації президента Дональда Трампу по Україні вельми вигідна Китаю. Американський уряд створює передумови для гібридного миру, швидкого погіршення трансатлантичного альянсу, можливого пом'якшення позиції ЄС щодо КНР у спробі отримати важелі впливу на того ж таки Трампа.

Гібридний мир також надав би китайським комуністам можливість втрутитися в ситуацію всередині України, де є відверті прихильники диктатора Сі Цзіньпіна (скажімо, один із керівників пропрезидентської партії Слуга народу Давид Арахамія). Останнім часом Пекін посилає все більше сигналів про те, що він готується до цього кроку — хоча на сьогодні ці сигнали ще ледь помітні й не так легко помітні.

Принаймні з Мюнхенської безпекової конференції у лютому уряд КНР зробив стримані кроки на поліпшення зв'язків з Україною. Міністр закордонних справ Ван Ї, зустрічаючись зі своїм українським колегою Андрієм Сибігою, заявив, що «Україна має бути за столом переговорів разом із РФ та США, а не поза столом».

Опріч того, відкрита підтримка Китаєм участі Європейського Союзу у припиненні вогню та мирних перемовинах також є ще одним промовистим сигналом. Що ж КНР може хотіти від України після укладання потенційно, але поки малоймовірної мирної угоди?

Перш за все, інтерес Сі Цзіньпіна полягає у розширенні свого політичного впливу в Європі із метою зміни європейської політичної архітектури на свою користь. У Пекіні певні, що Україна є добрим місцем для КНР, щоб перевірити власну здатність впливати на Старий світ та давати відсіч США.

Участь китайців може потенційно мати дві форми, які тісно переплетені: участь у миротворчій місії та у післявоєнному відновленні (відбудові) України. Хоча нині це видається малоймовірним, КНР не виключає однозначно своєї участі у потенційній миротворчій місії в Україні, а докази знаходимо в офіційних заявах китайських дипломатів.

Нещодавно спеціальний представник Китаю з європейських справ Лю Шає підтримав ідею відрядження миротворців до України, але додав, що рішення має ухвалити лише й тільки Організація Об'єднаних Націй. У МЗС КНР досі не спростували слова свого кадрового співробітника.

Китай також зацікавлений у відновленні України, але не так, як це собі уявляють у Києві. Пекін відкрито заявляє про свою участь у відбудові, готовий надіслати не лише гроші, а й відповідну робочу силу, яка стане впливовим засобом впливу, якщо буде ухвалено відповідні рішення в обох столицях.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», епоха нового варварства вже настала й очолюють її на одній частині планети путін, а на іншій — команда трампістів. Кремлівського бункерного диктатора скеровує споконвічний людський інстинкт переможця.

Місце США у перемовинах між Україною і РФ поступово займає КНР_1
Автор : Ігор Деревлянський
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Китай відхилив угоду про продаж TikTok у США після того, як президент Трамп оголосив про введення нових митних зборів, повідомляє Bloomberg.
05 квітня, 11:20
Життя
Він прибув на орбіту Місяця разом із апаратом «Чан'є-6».
09.05.2024, 16:48
Світ
Цього року на китайській станції заплановано дві місії вантажних космічних кораблів і дві пілотовані космічні місії.
26.04.2024, 11:42
Економіка
Фінансово освічені люди намагаються диверсифікувати активи, оскільки бачать погіршення ситуації в економіці та на фондовому ринку
25.01.2024, 11:26
Світ
У всьому світі щорічно виробляється 100 млн т етанолу, переважно в США і Бразилії та, в основному, із зерна.
02.01.2024, 11:07
Мистецтво
Його рід відомий у Китаї ще від часів панування династії Хань. Але слави набув лише за 500 років до монґольського нашестя — за династії Тан.
13.12.2023, 08:15