Між першим Самітом миру і наступними

Опінії
21 червня, 13:40
Між першим Самітом миру і наступними
Фото: Facebook

Голова держави Андрій Єрмак оголосив про підготовку до нових міжнародних перемовин. Перемога України скасовується блазнями з Банкової.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Окреслю два завдання, які вже зараз вирішив Глобальний саміт миру у Швейцарії. Тож, ось вони:

  • Не дозволив путіну чи іншим нав'язати силовий, або ж гібридний підхід руху до миру.

У Люцерні публічно було заявлено, що світ обирає рух до миру, який базується на міжнародному праві. Допускаю, що інші країни, той же Китай, теж можуть ініціювати проведення конференцій, виходячи зі своїх «формул миру».

Водночас навряд чи якась із країн збере більшу кількість учасників, що є показовим. І то навіть, якщо частина із них (а це дрібка із тих, хто був  присутнім на швейцарському курорті) не підписала підсумкове комюнікé.

Між першим Самітом миру і наступними_1
  • Захід продемонстрував розуміння, хоч і повільно до нього йшов, що без створення реального запиту у росії до переговорів про мир ніякого руху не буде.

А створити його можна через військове посилення України та чітку позицію Заходу. Одночасно, цей саміт — лише старт і до наступного, якщо ми кажемо про можливий результат, ще велика робота, рішення та дії.

Згадала, як у музеї Гуґенхайма 2010 року відбувся перформанс під назвою «Цей прогрес». Суть його була в поетапності та покроковості руху, і при цьому важливості кожного етапу.

Це відбувалося так. На першому витку спіралевидного підйому вгору відвідувача зустрічала дитина і ставила питання: «Що таке прогрес?», — а далі був короткий діалог.

Опісля відвідувач підіймався вище, зустрічаючи на вищому щаблі уже старшокласника, з яким теж говорив про прогрес. Далі він розмовляв з юнаком і, нарешті, з дорослим, увесь цей час у міру руху та підйому по «шкалі віку» говорячи про розуміння прогресу.

Певна, що десь такий підхід нас чекає на шляху до миру.
Читайте також:
Опінії
Щоби що? Щоб легітимізувати головування московії і незаконно захоплене місце в РБ?
09 липня, 11:09
Світ
Перші дії нового уряду у Лондоні: допомога Україні й збільшення оборонних видатків до 2,5% ВВП. Кір Стармер не порушить обіцянки Ріші Сунака
09 липня, 07:10
Світ
Він міг стати прем’єр-міністром Франції
08 липня, 17:28
Опінії
Світ міняється, треба щось робити; наші вороги нас випереджають у пристосуванні.
08 липня, 15:56
Світ
Військові хунти Малі, Ніґера і Буркіна-Фасо підписали хартію про спільний оборонний союз. Вони утворили «Конфедерацію держав Сахеля».
08 липня, 12:27
Світ
НАТО планує зміцнити співпрацю з Південною Кореєю також щодо кіберпростору та нових технологій.
06 липня, 15:29