Міжнародні фірми допомагають військовим М’янми виготовляти зброю
Збройні сили М’янми виробляють зброю проти власного народу завдяки поставкам щонайменше з 13 країн світу.
США, Франція, Індія та Японія є серед названих, незважаючи на санкції Заходу, спрямовані на ізоляцію М’янми. У доповіді ООН йдеться, що зброя домашнього виробництва використовується для здійснення звірств проти тих, хто критикує військових.
М’янма була охоплена насильством після військового перевороту в лютому 2021 року. Противники державного перевороту, який усунув обраний уряд, приєдналися до етнічних повстанських груп у опорі військовому правлінню.
Іноземні фірми постачають військовим М’янми сировину, навчання та машини, йдеться у звіті, а вироблена в результаті зброя не використовується для захисту її кордонів.
Офіційно понад 2600 людей були вбиті військовими після останнього перевороту. Однак реальна кількість загиблих вважається в 10 разів більшою.
Вагомість санкцій і міжнародна ізоляція, запроваджена після державного перевороту, не завадила правителям М’янми виробляти низку зброї, включаючи снайперські гвинтівки, зенітні гармати, ракетні установки, гранати, бомби та наземні міни.
Вважається, що частина обладнання для виготовлення зброї походить з Австрії. Коли машини потребують технічного обслуговування, їх відправляють на Тайвань, де техніки GFM Steyr, як повідомляється, відновлюють їх перед поверненням до М’янми. У звіті сказано, що незрозуміло, чи знають технічні спеціалісти австрійської компанії, що вони працюють над речами, які використовуватимуться в М’янмі.
Десятиліттями військові М’янми підпадають під низку міжнародних санкцій, але вони не припинили виробництво зброї. Кількість заводів зростає – від приблизно шести у 1988 році до 25 заводів сьогодні. Поки що М'янма не експортує зброю в інші країни. Однак на виставці зброї в Тайланді в 2019 році вона продемонструвала свій потенціал.