Мобілізація в Україні: "уклоністів" хочуть позбавляти громадянства

ВІЙНА
06.04.2022, 10:55
Мобілізація в Україні: "уклоністів" хочуть позбавляти громадянства

Чи буде відповідати за ухилення від служби в ЗСУ Зеленський, питання риторичне

Ухилення від військової служби за повної мобілізації в Україні карається законом. Наразі у законі "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" прописані штрафи та виправні роботи на строк до двох років. Але народні депутати хочуть посилити покарання за ухилення від мобілізації, аж до позбавлення громадянства України.

Про це йдеться у законопроекті № 7205, який уже зареєстровано у Верховній Раді.

За ухилення від призову в Україні зараз можна отримати штраф у розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до 1 року – ст. 337 КК України.

Для військовозобов'язаних та резервістів штрафи за ухилення від навчальних (спеціальних) зборів вищі – до 11 900 гривень або виправні роботи на строк до двох років.

За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації встановлено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років – ст. 336 КК України.

Що пропонують народні депутати

У новому законопроекті № 7205 народні депутати пропонують посилити покарання для тих, хто втікає від мобілізації за кордон. Зокрема народні депутати пропонують таких громадян позбавляти громадянства.

Також під час воєнного стану пропонується позбавляти громадянства тих, хто виїхав до країни, яка вчиняє військову агресію проти України. А ще військовозобов'язаних, які виїхали за межі країни та не повернулися протягом 30 днів (крім відряджень з метою виконання функцій/завдань від центральних органів влади).

Позбавити громадянства можуть і тих, хто через релігійні чи інші переконання відмовилися письмово від призову на військову службу.

Як зазначає виконавчий директор Інституту законодавчих ідей Мартіна Богуславець у виданні LB.ua, згідно зі статтею 25 Конституції України та Закону України "Про громадянство України", позбавлення громадянина України громадянства заборонено.

Також є нюанси щодо такої процедури, оскільки порушуються права людини. За місяць війни примусово у РФ вивезли тисячі українців. А причиною виїзду за кордон для деяких категорій осіб може бути важка хвороба чи потреба в операції.


Чи буде відповідати за ухилення від служби в ЗСУ Зеленський, та інші представники "патріотичної" владної верхівки України, питання риторичне.

І відповідь на нього яскраво продемонстрована генералом СБУ, Суркісами, та іншими "патріотично"налаштованими верствами Илітного прошарку українського суспільства.

Читайте також:
Політика
Російський диктаторський режим невдовзі остаточно опиниться серед міжнародних ізгоїв, як Північна Корея, через терор проти України.
21.12.2022, 16:51
Опінії
З'ясувалося, народні обранці дослухалися прохань Сергія Шаптали та Валерія Залужного. Навряд це допоможе перемогти російського агресора?..
20.12.2022, 08:27
Політика
Багатостраждальний закон про медіа таки ухвалено. Але з компромісами, які голосувалися у сесійній залі  Верховної Ради.
14.12.2022, 07:33
Кримінал
В Україні запровадили кримінальну відповідальність за фото- і відеозйомку переміщень військовослужбовців, зброї та техніки.
24.03.2022, 21:42
Світ
Історична перемога, над якою італійські та міжнародні зоозахисники працювали багато років.
24.12.2021, 14:03
Війна
Тексти відповідних проектів оприлюднені на сайті парламенту
21.12.2021, 09:11