Москва націлилася на Польщу

ВІЙНА
15 серпня, 11:02
Москва націлилася на Польщу

Розвідка США внесла московію до «чорного списку»

Московія активізувала у Польщі мережу тролів, які розповсюджують дезінформацію з метою дестабілізації ситуації в країні, повідомляє видання Wyborcza.

Одним із прикладів, наводить газета, були електронні листи, підроблені російською розвідкою, надісланими полякам, у яких розміщувалися українські біженці.

Шаблон листа був розроблений так, щоб припустити, що його надіслано Міністерством внутрішніх справ Польщі, і в ньому вимагалася певна конфіденційна інформація.

Ненадання подробиць призведе до штрафу, йдеться в електронному листі.

Московитська агентура також намагається сіяти розбіжності у суспільстві та сіяти сумніви у традиційних інститутах поляків.

Напередодні Агентство внутрішньої безпеки Польщі (ABW) спільно з поліцією затримало двох російських шпигунів за звинуваченням у поширенні пропаганди на користь банди "Вагнер".

Раніше стало відомо, що на вулицях Кракова почали з'являтися листівки із закликом приєднатися до найманців Пригожина. На листівках англійською мовою написано «Ми тут», а нижче «Приєднуйся до нас» та QR-код.

Нагадаємо, у Польщі обговорюють закриття кордону з Білоруссю у разі можливих провокацій банди «Вагнера».

Якщо російські найманці спробують вторгнутися на території Польщі, таке рішення може бути прийняте, повідомив заступник глави МЗС Павло Яблонський.

Тим часом розвідка США внесла Московію до «чорного списку».

При цьому Сполучені Штати на поточному етапі вважають Китай єдиною серйозною загрозою, яка здатна змінити нинішній світопорядок.

Про це йдеться у новій Стратегії національної розвідки США. Несекретна версія цього документа, яка не містить жодних деталей та конкретики, була оприлюднена апаратом директора національної розвідки США Евріл Хейнс.

«КНР є єдиним конкурентом США, який має як намір перебудувати міжнародний порядок, так і, все більше, економічну, дипломатичну, військову і технологічну потужність, що дозволяє досягти цього», - вважає американська розвідувальна спільнота.

«росія являє собою безпосередню загрозу, що зберігається регіональному порядку в сфері безпеки в Європі та Євразії, є джерелом перебоїв і нестабільності в загальносвітовому масштабі. Однак вона не має потенціалу, що охоплює весь спектр і є у КНР», - зазначає розвідка США.

Читайте також:
Політика
Комуністичний Китай інвестує понад $1,4 мільярда у новий інститут. Його очолюють дослідники з лабораторії ядерної зброї у Лос-Аламосі.
19 листопада, 17:30
Світ
Джозеф Байден і Сі Цзіньпін зустрінуться у середу, 15 листопада, у Сан-Франциско. Серед головних тем: глобальна торгівля і війна.
12 листопада, 19:45
Світ
Китайські комуністи висувають все нові вимоги тим, хто має власну позицію щодо відносин із Тайванем. Нині Пекін накинувся на Таллінн.
08 листопада, 19:06
Війна
Велика Британія разом з союзниками з НАТО також припиняють свою участь в ДЗЗСЄ.
07 листопада, 15:03
Світ
Америка прораховує наслідки ядерного удару по московії, яка провалила випробування власних міжконтинентальних ракет.
06 листопада, 07:25
Світ
Уряди трьох латиноамериканських країн звинуватили ізраїльський режим у геноциді палестинців смуги Ґаза. Першою демарш здійснила Болівія.
01 листопада, 10:52