Москва посилює військові зв'язки у Венесуелі

СВІТ
17 лютого, 14:43
Москва посилює військові зв'язки у Венесуелі
Фото: google

Кремль намагається шукати військових союзників серед "країн-ізгоїв"

Після тривалих переговорів у середу 16 лютого 2021 року між адміністрацією Мадуро та російською делегацією на чолі з віцепрем’єр-міністром Юрієм Борисовим обидві сторони підписали низку угод про “стратегічне співробітництво”.

Треба при цьому розуміти, що Кремль, як і під час Карибської кризи 1961 року у Центральній Америці зацікавлений виключно використанням територій для розміщення своїх літаків та ракет з метою здійснення психологічного впливу та політичного пресингу на США.

Але лідери країн з диктаторськими режимами не замислюються, що у випадку переходу конфлікту в гарячу фазу удари американської зброї будуть нанесені саме по їх інфраструктурі.

Москва вже зіграла ключову роль у підтримці Мадуро проти спроб Вашингтона скинути лідера соціалістів і привести до влади голову Національної асамблеї під керівництвом опозиції Хуана Гуайдо, якого три роки тому підтримала адміністрація колишнього президента США Дональда Трампа.

 Суперечка про лідерство розділила міжнародну спільноту з десятками країн, які підтримують обидві сторони. Але Мадуро зберіг своє лідерство навіть на тлі важкої економічної кризи, що посилюється жорсткими санкціями США, які все ще діють за президента Джо Байдена.

Військово-технічні зв’язки між Росією та Венесуелою продовжують розвиватися, попри протести США.

Російський віцепрем'єр також збирається відвідати Нікарагуа і Кубу на тлі напруженості у відносинах зі Сполученими Штатами.

Читайте також:
Світ
Аргентинський президент-соціаліст Альберто Фернандес оголосив про намір повернути спірний із Великою Британією архіпелаг.
10 лютого, 11:07
Світ
Колишній сільський учитель, а нині ультралівий президент Республіки Перу Петро Кастільо може втратити найвищу державну посаду.
08.12.2021, 11:39
Світ
Чинний президент Венесуели й колишній водій шкільного автобуса Ніколас Мадуро висловив бажання домовитися "полюбовно" з опозицією.
26.07.2021, 11:24
Світ
Поки Володимир Зеленський нервово вживає айкоси та думає про рейтинґи, Жаїр Мессіаш Болсонару допомагає тисячам співгромадянам.
19.06.2021, 16:15
Світ
Аргентинський президент-соціаліст Альберто Фернандес знову опинився у центрі міжнародного скандалу.
10.06.2021, 09:37
Світ
Боротьба з коронавірусом стала причиною блокування відеороликів із Жаїром Мессіашом Болсонару на платформі, що належить корпорації "Google".
29.05.2021, 13:37