На Донеччині росіяни застосовують «тактику накопичення»

ВІЙНА
04.09.2024, 13:45
На Донеччині росіяни застосовують «тактику накопичення»
Фото: Facebook

Стратегія російських атак безжальна, але зовсім не виключає наявності своєрідної тактики. Особливо серед підрозділів, що воюють понад рік.

Слід було б уже викинути нарешті цю методичку про те, що ворожі солдати на Донбасі ніби у совєцькому стилі валом біжать на українські кулемети. Відкрию таємницю: росіяни давно вже так не бігають, принаймні окупанти із досвідчених бойових бригад.

Навпаки, у наступі вони нерідко діють тактично грамотно та зухвало, використовують місцевість, дрони та свою перевагу в артилерії. Скажімо, у Донбаських агломераціях ворог застосовує «тактику накопичення», користуючись тим, що суцільний фронт там відсутній:

  • невеликі групи по 3-10 бійців просочуються крізь наші бойові порядки через населені пункти чи посадки;
  • іноді за першою групою йдуть кілька інших;
  • у результаті в контрольованому нами населеному пункті раптом з'являється група солдатів противника;
  • далі за обставинами — захоплюють будівлю чи кілька будівель, де закріплюються, відвертаючи на себе увагу наших сил, або висуваються і загрожують нашим позиціям із тилу.
Так і просуваються.

Хороша новина — багато наших командирів адаптувалися до цієї тактики ворога та навчилися їй протидіяти. Постійна повітряна розвідка дозволяє заздалегідь помітити ці групи.

По них завдають ударів на підходах з дронів і мінометів або просто ведуть, фіксують, в які будівлі вони зайшли, після чого ці будівлі блокують і знищують разом з ворогом. Таких випадків повно по всьому донбаському фронту.

Проблема ж у тому, що так відбувається не завжди й не всюди. Не всі українські підрозділи можуть вести ефективну повітряну розвідку (на то є об'єктивні причини: нестача навчених кадрів, ресурсів і, навіть, нерозуміння їхнім командуванням важливості цього).

І не всі командири вміють ефективно протидіяти групам противника, які просочилися, після того, як ті себе виявили. Загалом, дії ворога треба вивчати, аналізувати та вчитися їм протидіяти, щоб ефективно його знищувати в промислових масштабах.

Противника не варто недооцінювати, особливо на одинадцятому році війни. Переконаний, вищенаведену ситуацію слід виправляти, поки наш фронт остаточно не посипався.

Автор : Роман Пономаренко
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Розвиток ситуації з російським вторгненням в Україну продовжує займати центральне місце у свідомості путіна.
вчора, 12:25
Опінії
Нащо Трампу тарифи проти всіх?
вчора, 08:30
Економіка
Після запровадження президентом США Дональдом Трампом нових мит спостерігається падіння американських фондових бірж та долара.
03 квітня, 18:50
Війна
«росія навряд чи погодиться на «повне припинення вогню без будь-яких умов» протягом трьох тижнів.
01 квітня, 09:44
Політика
Геополітичне майбутнє нашої планети й людства у цілому не визначено наперед. Слід очікувати на появу нових військово-політичних блоків.
31 березня, 12:34
Політика
Вони нібито можуть відбутися вже в липні 2025 року.
30 березня, 21:00