На півночі Китаю знайшли загублене місто

СВІТ
03.07.2023, 10:16
На півночі Китаю знайшли загублене місто

Реліквіям з місця розкопок понад 3000 років. Їх зробили ще за часів династії Шан, яка правила приблизно з 1554 по 1046 до нашої ери.

Китайські археологи виявили руїни загубленого міста на місці розкопок Чжайгоу у північній частині провінції Шеньсі (Китай). Раніше у цьому районі люди регулярно знаходили загадкові артефакти, походження яких вчені не могли пояснити.

Про це повідомляє портал livescience.

Поселення бронзової доби розкинулося на 11 пагорбах і займає площу більше 3 квадратних кілометрів. Багато особливостей його будівлі вказують на те, що це був великий сполучний центр, можливо навіть столиця.

Реліквіям з місця розкопок понад 3000 років. Це означає, що їх зробили ще за часів династії Шан, яка правила приблизно з 1554 по 1046 до нашої ери. Серед численних артефактів знайдено бронзові посудини для пиття, розписну кераміку, прикраси, інкрустовані бірюзою, кілька кінних колісниць та багато іншого — лише понад 200 предметів.

На півночі Китаю знайшли загублене місто_1На півночі Китаю знайшли загублене місто_2На півночі Китаю знайшли загублене місто_3На півночі Китаю знайшли загублене місто_4На півночі Китаю знайшли загублене місто_5На півночі Китаю знайшли загублене місто_6На півночі Китаю знайшли загублене місто_7На півночі Китаю знайшли загублене місто_8

Археологи описали знахідку на пресконференції Національного управління культурної спадщини Китаю.

Експерти кажуть, що місцеві жителі розкопували стародавні артефакти на своїх сільськогосподарських угіддях з 1940-х років, але їхнє походження невідоме. За словами археологів, виявлення всього поселення бронзового віку на місці Чжайгоу, яке розташувалося на 11 пагорбах і охоплювало понад 1,2 квадратних милі (3 квадратних кілометри), пояснює їхню історію.

«Усі основні елементи центрального поселення були виявлені на цьому місці», — сказав державній газеті China Daily Сюй Лянгао, дослідник з Інституту археології Китаю.

Шеньсі разом із сусідніми Хенань і Шаньсі складають так звану «колиску» стародавньої китайської цивілізації в басейні Хуанхе; і династія Шан є найдавнішою, для якої є археологічні докази, хоча династія Ся, як кажуть, передувала їй між 2070 р. до н. і 1600 р. до н.е.

Загалом 13 стародавніх китайських династій мали свої столиці в Шеньсі протягом понад 1000 років, що пояснює, чому сучасна провінція стала джерелом багатьох значних археологічних знахідок.

Минулого року ми також виявили в цьому районі кілька гробниць і великомасштабних будівель. Цього разу нам пощастило більше, і ми відкрили повне поселення, - заявили на пресконференції.

Йдеться про дев’ять гробниць у Чжайгоу, які розкопали у 2022 році. Сім із них — із проходами. Це свідчить про те, що вони належали місцевим вождям, - сказав Сунь Чжаньвей, науковий співробітник Академії археології Шеньсі, China Daily.

Проходи у гробницях символізують високий соціальний статус похованих у них людей. Тут також знайшли споруди різного призначення, зокрема ремісничі майстерні та гончарні печі.

Експерти на прес-конференції заявили, що руїни в Чжайгоу, можливо, колись були столицею окремої держави, яку завоювали шани, які базувалися в місті Іньсю в провінції Хенань, і згодом платили їм данину.

Читайте також:
Історія
Центральноамериканський регіон, простягається на південь від сучасної Каліфорнії до північного Гондурасу. І трохи південніше до Нікараґуа.
18.12.2023, 06:00
Історія
У некрополі Абусир виявлено приватну гробницю XXVII династії, тобто часу Перського панування (VI-V століття до н.е.).
14.11.2023, 17:30
Історія
Стародавня обсерваторія чи храм нурагів ?
10.11.2023, 19:23
Історія
Усталені з XIX століття теорії дослідників цивілізацій давнього світу нині потребують, якщо не перегляду, то хоча б істотного уточнення.
31.08.2023, 16:00
Історія
Всього через рік велике місто-держава занепало, у тому числі під впливом європейського впливу.
17.05.2023, 11:05
Історія
Перший контакт між стародавньою Елладою в особі війська Александра Македонського і племенами півострова Індостан був достоту фатальним.
12.05.2023, 16:09