На планету чекає небачений досі голод світового масштабу

ЕКОНОМІКА
18.04.2022, 18:32
На планету чекає небачений досі голод світового масштабу
Фото: Google

У 2022-2023 роках наслідки російської агресії проти України відчує на собі кожен мешканець Землі; глобальний голодомор невідворотний.

Скажімо відверто, все має власну ціну:

  • є країни, які у мить нелюдських випробувань прийшли на допомогу українському народу і стали пліч-о-пліч у його боротьбі з путінською апокаліптичною ордою;
  • є ті, хто вагається у питанні приборкання вбивць і зупинилися десь на півдорозі перед хибною дилемою: «Що цінніше за людські життя чи збереження тимчасового комфорту на крові?»;
  • є й такі країни, хто прийняв позу "трьох мавп", мовляв, «нічого не бачу, нічого не чую, нічого нікому не скажу, адже мене обійдуть стороною трагедії», на кшталт тих, які кояться прямо зараз у географічно далекій Україні.

В останньому випадку йдеться про багато країн Азії, Африки, Латинської Америки та Близького Сходу, кожна з яких свою сліпоту до російського геноциду українців пояснює власними міфами. Робляться посилання на необхідність помститися колективному Заходу за період колоніального правління на глобальному Півдні.

Однак, до чого тут Україна, зовсім неясно. Адже наша країна сама століттями боролася проти войовничої російської колонізації (власне, від заснування на болотах племен меря і мещера поселення Москва – прим. ред.).

Тепер же колишні азійські та африканські колонії (ПАР, ЦАР, М'янма, Шрі-Ланка тощо) аплодують жахливому російському неоімперіалізму. Подивимося, чи триватиме це довго.

Хтось згадує про тý допомогу, яку свого часу СССР надавав розвитку багатьом країнам так званого "третього світу", задля прилаштування до геополітичних інтересів Москви, успадкованих сучасною росією. Але будемо об'єктивними – внесок саме України в рамках совєцької підтримки був вирішальним, принаймні щодо розвитку країн Африки.

Тá й узагалі, переконані, що поєднувати безідейний, гібридний рашистський райх із монолітним в ідеологічному плані совєцьким державним проєктом цілком недоречно. Все ж таки СССР, що породив путінську гієну, не харчувався лише покидьками, як це роблять творці дешевої "російської імперії" на мінімалках.

До речі, з приводу харчування. Тут лояльні до росії політики та бізнесмени з глобального Півдня отримують відповідь за свої безвідповідальні маніпуляції щодо інтерпретації російського вторгнення та геноциду в Україні: саме африкансько-азійський регіон найбільше постраждає від теперішньої агресії Кремля.

Уже і в Організації Об'єднаних Націй стали бити на сполох. А все тому, що нині йдеться про "ураган голоду", який найближчими місяцями накриє низку країн від Мавританії до Філіппін.

Якщо зараз у заблокованому російськими окупаційно-терористичними силами українському Маріуполі, де залишаються приблизно 100 тисяч мешканців, від голоду може загинути до половини від вказаної чисельності, то через російську нелюдську політику морської блокади наших портів скоро від голоду загинуть десятки мільйонів африканців та азійців. Чи готовий цивілізований світ до такої катастрофи, – питання, звісно риторичне...

Близько 30 мільйонів тонн зерна, призначеного Україною на експорт, не можуть бути відправлені на міжнародний ринок через розв'язану Владіміром Путіним війну.

Але тут варто згадати та про тих, хто ж наповнює світовий ринок продовольства. Це – Україна і росія, котрі разом виробляють не менш як 30% пшениці та експортують приблизно 75% соняшникової олії; до слова, половина зерна, яке закуповують структури продовольчої безпеки ООН для поширення у всьому світі, надходило саме з України!

На тепер гуманітарні постачі продовольства, наприклад, у країни Африки, впали вдвічі, а там і без російської агресії панують посуха, рої сарани та ризики безпрецедентного неврожаю. Якщо прямо зараз усіма засобами не зупинити росію, то українські аграрії, які мають змогу сіяти, зіткнуться з тим, що їхній урожай згниє на полях.

Далі – гірше: якщо ж війна затягнеться (а цей сценарій аж ніяк не варто скидати з розрахунків – прим. ред.), то не буде можливості провести жнива та відвантажити продовольство на глобальний ринок. А ціни вже давно досягли десятирічного максимуму, і у разі продовження російської авантюри можуть стрибнути до столітніх піків, на рівні 1919-1923 років.

Сьогодні світ розбурхують безмежні за силою жаху кадри з Маріуполя та Бучі, а завтра мільйонами трупів, які померли від російського терору голодом людей, будуть усіяні дороги та вулиці міст у країнах Африки та Азії. Десятки місцевих урядів, лояльних Кремлю (як у ЦАР), просто впадуть під тиском своєї катастрофічної політики потурання російському геноциду в Україні, бо все має власну ціну.

Прийдешній глобальний голодомор – ось так виглядає гегемонія за планами кремлівського бункерного щура. Тим самим рівно 100 років тому займалися його кумири – більшовики звісно, а не нацисти (як прагнуть показати на вулиці Банковій – прим. ред.), на тимчасово захоплених ними територіях; це жахлива наступність, яку досі ігнорують політики колективного Заходу.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", кремлівське вторгнення в Україну спричинить довготривалу світову продовольчу кризу; боляче буде не тільки українцям, а й решті жителів Землі.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Життя
Річард Фейнман сформулював алгоритм навчання, який допомагає швидше та глибше розібратися у будь-якій темі.
21.12.2024, 09:25
Життя
У місті Квіснсленді (Австралія) встановлено пам'ятник псу Монті.
11.11.2024, 11:45
Життя
За своєю символікою шахи — найзначніша з усіх ігор. Їх називають «королівська гра».
28.10.2024, 17:35
Світ
Унікальне явище природи зафіксували в американському штаті Теннессі, яке тепер планують досліджувати фахові зоологи.
24.08.2023, 16:00
Світ
У провінціїі Хатай пошуково-рятувальна група з України витягла з-під завалів 30-річну жінку на дев'яту добу після сейсмічної активності.
14.02.2023, 18:56
Політика
Лінію фронту і відносно спокійний тил у столиці віддаляють понад 300 кілометрів. Це – велика відстань, що просякнута болем і слізьми...
05.02.2023, 20:13