У 2022 році в Україні засіють до 70% сільгоспугідь

ЕКОНОМІКА
11 квітня, 07:51
У 2022 році в Україні засіють до 70% сільгоспугідь
Фото: AgroDay

Навіть за умови зменшення обсягу посівів держава зможе забезпечити українців всією необхідною аграрною продукцією.

Про це заявив перший заступник профільного міністра Тарас Висоцький, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Укрінформ".

За словами чиновника, нині справджується найпесимістичніший сценарій вітчизняного уряду, адже вдається засіяти до 70% сільськогосподарських земель.

«Якщо території Чернігівської та Сумської областей, які мають величезні аграрні площі, розмінують найближчими тижнями, можливо, площа посівної зросте до 80%. Але, якщо подивитися, що ми плануємо засіяти 70%, то з них 30-40% буде для внутрішнього споживання. І також буде залишок для експорту», – зазначив Тарас Висоцький.

Водночас перший заступник агроміністра не уточнив, яка на тепер ситуація з сільгоспугіддями у Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях, особливо там, де немає бойових дій.

Натомість за повідомленнями жителів тимчасово окупованого Генічеського району, у Новотроїцькій громаді селяни на власний страх і ризик частково розпочали посівну.

«Електро- та водопостачання у мешканців є, а от зрідженого газу немає. Працює "Новотроїцький маслосирзавод". Хліб печуть і розвозять населеними пунктами громади. Окупанти у діяльність аграріїв та підприємців поки не втручаються, спостерігають», – коментують ситуацію жителі Генічеського району.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", російська орда остаточно перейшла до тактики випаленої землі на тимчасово окупованій території Півдня і Сходу України, мінуючи сільгоспугіддя.

Читайте також:
Економіка
Цьогорічна посівна кампанія розпочнеться там, де це можливо з урахуванням бойових дій і де немає загрози життю селянам.
14 березня, 07:01
Економіка
У посівах озимих культур на більшості території України істотно зросла популяція різного роду шкідників, перш за все гризунів.
23 лютого, 07:48
Економіка
Вирощування цукрового буряку для вітчизняних аграріїв стає надто витратною справою, відтак імовірно будуть зменшені посівні площі.
18 лютого, 07:48
Економіка
Наступний прогноз надали у Світовому банку
12 лютого, 17:29
Економіка
Новий податковий тиск, запроваджений 1 січня з легкої руки "слуг неукраїнського народу", поглибить кризу у сільському господарстві.
11 лютого, 07:48
Економіка
Але існує думка, що це чергова профанація, як 8 млн тонн молока на рік від Романа Лещенка чи 1 млрд дерев від Володимира Зеленського.
04 лютого, 06:59