На Полтавщині псевдоволонтерів ловитимуть мобільними групами
У Кременчуцькому міськвиконкомі відбулася зустріч представників волонтерського руху Кременчука із керівництвом міста. Обговорювали питання щодо координації дій та вироблення єдиної стратегії у напрямку збору гуманітарної допомоги військовослужбовцям, які знаходяться в зоні АТО, та переселенцям із тимчасово окупованих територій України.
На сьогоднішній день у місті багато бажаючих збирати таку допомогу. Проте, як показує практика, цілі у таких благодійників різні. Одні з них дійсно бажають допомогти співвітчизникам, які потрапили у складні життєві обставини внаслідок воєнного конфлікту на сході України, інші ж – переслідують свої меркантильні інтереси, прикриваючись збором допомоги. І мова тут іде, в основному, про тих, хто займається збором коштів та речей у торгових мережах міста, або стоїть зі скриньками під торговими точками. Тож, як зупинити таке свавілля, не дати обманювати кременчужан, а головне, в такі важкі для країни часи не дати спаплюжити волонтерський рух, з’ясовували на зустрічі.
Зокрема, радник міського голови з питань взаємодії з громадськими організаціями та правоохоронними органами Віктор Ісаєнко запропонував створити мобільну групу, яка могла б оперативно виїжджати і перевіряти підозрілих осіб. До складу цієї групи мають увійти представники правоохоронних органів, представники легально діючих волонтерських організацій. Волонтери запропонували затвердити єдиний зразок посвідчення для всіх, хто легально збирає гуманітарну допомогу. Також була пропозиція щодо створення ревізійної комісії.
Також присутні звернулися і до міських засобів масової інформації з проханням якомога більше і оперативніше інформувати населення міста про діяльність волонтерських і громадських організацій, а також фіксувати факти та розповідати про виявлених псевдо волонтерів. За підсумком зустрічі було вирішено всі пропозиції відпрацювати, аби у наступному мати змогу боротися з псевдоволонтерами у правовому полі, повідомили у прес-службі міськвиконкому.