На Полтавщині відкривається сезон полювання – що треба знати мисливцю
Бути хорошим мисливцем – це не лише любити природу і знати розбиратись у тваринах, а й дотримуватись санітарних вимог.
На початку листопада на Полтавщині розпочинається мисливський сезон на диких копитних та хутрових тварин. Держпродспоживслужба нагадує, що бути добрим мисливцем − це не лише любити й знати природу, звички й спосіб життя мисливських тварин, а й володіти основними аспектами ветеринарно-санітарних вимог до дичини.
Промисел диких тварин проводиться тільки в місцевості, благополучній щодо гостроінфекційних захворювань, особливо спільних для тварин і людини (сибірка, сказ, ящур тощо), що має підтверджуватися ветеринарною довідкою.
Наявність достовірної інформації про явне неблагополуччя місцевості, де добуто трофеї полювання, наприклад щодо сибірки (лосі, сайгаки та ін..), бруцельозу (зайці), трихінельозу (дикі кабани, борсуки, ондатри та ін.), сказу (лисиці, вовки та ін.), вказує на небезпеку поширення цих хвороб серед сільськогосподарських і домашніх тварин, а також на необхідність поглибленої ветсанекспертизи м’яса і про ведення спеціальних досліджень. Щоб дотримуватися заходів профілактики під час обробки й використання трофеїв, мисливцеві необхідно мати певні знання про перебіг інфекційних хвороб серед диких тварин.
Щоб не допустити поширення заразних хвороб серед домашніх тварин і людей, слід виконувати такі правила:
– не давати собакам на полюванні внутрішні органи та м’ясо дичини;
– не розкидати на території тушки відстріляних тварин і їх рештки;
– використовувати недоступні для тварин вбиральні;
– знезаражувати місця утримання мисливських собак та іншої живності;
– проводити плановий відстріл диких хижаків (лисиць, вовків та ін.), які можуть виступати природним резервуаром збудників небезпечних антропозоонозів.
Небезпечними та заразними хворобами є сказ, африканська чума свиней, лептоспіроз, бруцельоз, сибірка, туберкульоз, трихінельоз та інші.
Мисливські байки, що все м`ясо можна знезаразити вживанням всередину сорокаградусної не можна сприймати серйозно. Тільки завдяки чіткому контролю при виборі м`яса, дотриманню правил його обробки і приготування м`ясні делікатеси будуть не тільки смачними, а й безпечними.