На Полтавщині завершився XXXV Чемпіонат України з дельтапланерного спорту
Змагання відбулися з перервою у два роки на колишньому військовому аеродромі «Велика Круча» поблизу сіл Ульянівка та Жовтневе, що на Гребінківщині
Дельтапланеристи з усієї України змагаються за першість на Гребінківщині, починаючи з 2008 року. Два попередні роки поспіль Чемпіонат не проводили через події в державі. Цьогоріч, хоча й з невеликою кількістю учасників, змагання відновили.
– Раніше багато спортсменів було, у тому числі з Росії та Польщі. Цього року росіяни не приїхали зі зрозумілих причин, поляків, на жаль, теж не було. Але змаганя відбулися. За першість боролися 18 спортсменів з різних міст України: Києва, Харкова, Львова, був навіть учасник із Криму, – розповів член президії Федерації дельтапланерного спорту України киянин Сергій Сергєєв, котрий свого часу і знайшов аеродром на Гребінківщині. – Це дуже зручне місце для подібних змагань. Там аномальна погода. Аеродром знаходиться між річками і там майже завжди сухо, навіть тоді, коли повсюди йде дощ. Федерація звернулася до Ульянівської сільської ради з проханням дати дозвіл на проведення чемпіонату, і нам дали добро.
Гребінківщина замінила спортсменам Крим
Чемпіонати України з дельтапланерного спорту проводяться з перервами, починаючи з 82-го року. За цей час змагання відбувалися у різних містах країни, переважно в Криму. Однак, майданчиків для польотів дельтапланеристи мають вдосталь і без Криму. Головне, аби вистачало наснаги та фінансів займатися цим видом спорту, адже це задоволення не з дешевих.
Окремі деталі дельтаплану коштують до кількох тисяч доларів, плюс витрати на пальне. Крім того, аби взяти участь у подібних змаганнях, спортсмен має готуватися не менше шести років. Сьогодні Федерація тримається винятково на ентузіастах та активістах, котрі жити не можуть без неба і, звісно, можуть собі його дозволити.