На Придніпров'ї забудовники захоплюють козацький цвинтар

18.10.2021, 14:51
На Придніпров'ї забудовники захоплюють козацький цвинтар
Фото: Facebook

Підприємливі ділки взялися самочинно ділити територію Старокодацького кладовища на земельні ділянки під забудову.

Таку інформацію на своїй публічній сторінці у Facebook виклав депутат Дніпропетровської обласної ради від партії "Європейська Солідарність" Андрій Денисенко.

За його словами, навіть наявність у цвинтаря XVI-XVIII сторіч статусу історичної пам'ятки національного значення не зупиняє порушників чинного законодавства.

«Якісь кінчені некрофіли ріжуть козацький цвинтар у Старих Кодаках – на земельні ділянки під забудову. Просто по хрестах і могилах! І все це попри те, що  кладовище є складовою частиною комплексу Кодацької фортеці. Щоби з'ясувати обставини справи спрямовую депутатське звернення до Новоолександрівської сільради, в повноваження якої входить землевідведення, та до Мінкульту, який мав би опікуватися пам'яткою», – зазначив Андрій Денисенко.

Однопартієць Петра Порошенка додає, на вказаному цвинтарі вже була знищена або повалена більша частина старих козацьких хрестів і надгробків, які просто виривали тракторами.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", Україна може втратити 5000-літній кромлех у Придніпров'ї через незаконні забудови.

Читайте також:
Війна
Широкомасштабне російське вторгнення в Україну і безперервні з 24 лютого 2022 року бойові дії не причина для зупинки торгівлі людьми.
13 квітня, 08:18
Кримінал
Спецслужби України послуговується вибірковою демократією – карають невинних громадян, але ігнорують злочинну діяльність колаборантів.
18 лютого, 12:21
Політика
Всі коронавірусні обмеження, котрі діють в Україні після 28 лютого 2021 року, є поза законом і свідчать про порушення Конституції.
14 січня, 08:24
Політика
Етична рада слуг української Феміди не бажає оприлюднювати імена та прізвища залучених до реформи правосуддя експертів.
01 січня, 10:01
Економіка
Вітчизняна мережа автозаправних комплексів може бути причетна до "відмивання" коштів і ухиляння від оподаткування ЄБРР та МФС.
23.12.2021, 11:58
Полтава
Відвідувачі преміум фітнес-клубу "Vitamin" скаржаться на дії власників закладу
19.11.2021, 12:38