На росії почали зупинятися найбільші виробництва метанолу

ЕКОНОМІКА
26.09.2022, 13:25
На росії почали зупинятися найбільші виробництва метанолу

російські виробники змушені за безцінь продавати продукцію до Китаю

Про це повідомляє ординське видання "Комерсант".

Зазначається, що через закриття європейського ринку російські виробники змушені за безцінь продавати продукцію до Китаю, щоб не допустити повної зупинки заводів.

Зокрема, проблеми виникли у "Томськ Газпрому", "Щекіноазоту", "Метафраксу", а також "Томета", який перебуває під конкурсним управлінням у межах процедури банкрутства. "Томет" технологічно пов'язаний із майданчиком "Тольяттіазота", який минулого року увійшов до складу "Уралхіму".

За даними видання, "Томет" працює із завантаженням менше 30%, решта підприємств як мінімум частково зупинені.

На росії метанол виробляють дев'ять компаній. Їх сумарні виробничі потужності оцінюються в 4,5 млн тонн на рік, експорт становить близько 2 млн тонн. У 2021 році цей сектор активно зростав на тлі високих світових цін, і деякі компанії розширювали потужності.

При цьому основні обсяги експорту з росії йшли до Європи, тому вже в березні з постачаннями виникали проблеми, оскільки вони здійснювалися через іноземні порти (ключовий – у Фінляндії).

Водночас метанол формально не потрапив під санкції ЄС. російські морські відвантаження через Усть-Лугу були обмежені потужностями з перевалки.

Наразі, стверджують джерела видання, компанії намагаються продати максимальні обсяги в Китай навіть за мінімальною ціною, щоб не допустити повної зупинки виробництва, оскільки потужності для зберігання обмежені, а перезапуск виробництва – витратний захід.

Але в Китаї, відзначають співрозмовники на ринку, теж слабкий попит на тлі чергових локдаунів, що також тисне на вартість метанолу.
 

Читайте також:
Спорт
Всі російські клуби та збірні відсторонені від міжнародних змагань через військову агресію проти України.
02 грудня, 21:00
Війна
Одну з них ремонтують на корабельні НАТО.
20 листопада, 18:30
Економіка
Російська нафта через Туреччину потрапляла на грецький НПЗ. Уже звідти нафту продавали до Пентагону, незважаючи на міжнародні санкції.
14 листопада, 19:25
Війна
Московія отримала з Європи та США понад 7 тисяч одиниць стрілецької зброї та понад 8 млн набоїв
08 листопада, 08:25
Світ
Чи дозволить італійський уряд сховати арештовану яхту кремлівського диктатора?
07 листопада, 08:50
Світ
Це може сприяти зменшенню штрафних санкцій для них.
06 листопада, 21:05