На сайті президента зареєстрували петицію проти узаконення віджиму землі у селян «слугами народу»

ЕКОНОМІКА
07.07.2020, 16:12
На сайті президента зареєстрували петицію проти узаконення віджиму землі у селян «слугами народу»
Фото: kopychyntsi.com.ua

Автори петиції закликають зупинити геноцидний проект, яким запроваджується 6-тисячний податок на пай для селян.

На сайті президента зареєстрували петицію проти законопроекту нардепів з фракції «Слуга народу» та групи «Довіра», які придумали новий податок, згідно з яким пересічний власник паю платитиме шість тисяч гривень на рік.

«Не допустити підписання законопроекту №3131 про запровадження податку у 6000 грн за пай для пересічних власників землі», – йдеться в тексті петиції.

Автори петиції нагадують, що нововведенням передбачається запровадження податкової сплати з кожного гектара землі сільгосппризначення, незалежно від того, скільки заробив фермер.

В петиції також йдеться про те, що багато людей в селі (одноосібників) живе переважно коштом своїх паїв, з яких вони отримують зовсім небагато.

Так, згідно з даними Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру, близько 7 млн українців володіють земельними паями – в середньому близько 4 га кожен. З-поміж них 4,7 мільйона власників паїв є одноосібниками, тобто тими, хто обробляє землю самотужки. Решта – здають паї в оренду середнім фермерам, великим агрофірмам або холдингам.

Нині одноосібники сплачують лише земельний податок, який, відповідно до підрахунків експертів, становить близько 140 грн за гектар.

Фактично згаданий законопроект є прямим віджимом землі на користь великих латифундистів, адже селяни не зможуть заплатити такі кошти за свою землю або будуть віддавати останнє.

Законопроект вже пройшов профільний комітет і скоро буде виноситись в залу на голосування.

Зазначається, що ініціативу підтримує великий агробізнес. Основними лобістами законопроекту є відомі нардепи з фракції політичної сили Зеленського – Давід Арахамія та Микола Сольський.

Читайте також:
Напередодні дипломатичних перемовин між представниками грецької та турецької частини Кіпру, у його столиці пройшов багатотисячний марш.
26 квітня, 10:42
Ексгенпрокурор Рябошапка заявив, що підстав тримати Антоненка під вартою немає.
16 березня, 14:42
В Офісі президента намагаються переконати лідерів націоналістичних рухів, щоб ті виступили публічно проти Сергія Стерненка.
24 лютого, 15:46
Ручні радикали Авакова прийшли на "опозиційний" мітинг ОПЗЖ, де сьогодні має виступати Володимир Зеленський
08 лютого, 11:25