На сайті президента зареєстрували петицію проти узаконення віджиму землі у селян «слугами народу»

ЕКОНОМІКА
07 липня, 16:12
На сайті президента зареєстрували петицію проти узаконення віджиму землі у селян «слугами народу»
Фото: kopychyntsi.com.ua

Автори петиції закликають зупинити геноцидний проект, яким запроваджується 6-тисячний податок на пай для селян.

На сайті президента зареєстрували петицію проти законопроекту нардепів з фракції «Слуга народу» та групи «Довіра», які придумали новий податок, згідно з яким пересічний власник паю платитиме шість тисяч гривень на рік.

«Не допустити підписання законопроекту №3131 про запровадження податку у 6000 грн за пай для пересічних власників землі», – йдеться в тексті петиції.

Автори петиції нагадують, що нововведенням передбачається запровадження податкової сплати з кожного гектара землі сільгосппризначення, незалежно від того, скільки заробив фермер.

В петиції також йдеться про те, що багато людей в селі (одноосібників) живе переважно коштом своїх паїв, з яких вони отримують зовсім небагато.

Так, згідно з даними Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру, близько 7 млн українців володіють земельними паями – в середньому близько 4 га кожен. З-поміж них 4,7 мільйона власників паїв є одноосібниками, тобто тими, хто обробляє землю самотужки. Решта – здають паї в оренду середнім фермерам, великим агрофірмам або холдингам.

Нині одноосібники сплачують лише земельний податок, який, відповідно до підрахунків експертів, становить близько 140 грн за гектар.

Фактично згаданий законопроект є прямим віджимом землі на користь великих латифундистів, адже селяни не зможуть заплатити такі кошти за свою землю або будуть віддавати останнє.

Законопроект вже пройшов профільний комітет і скоро буде виноситись в залу на голосування.

Зазначається, що ініціативу підтримує великий агробізнес. Основними лобістами законопроекту є відомі нардепи з фракції політичної сили Зеленського – Давід Арахамія та Микола Сольський.

Читайте також:
У вівторок, 4 серпня, під будівлею Адміністрації морських портів України (АМПУ) відбувся мітинг працівників державного порту «Чорноморськ».
04 серпня, 18:55
Російські десантники нарешті прозріли, побачивши справжню сутність путінського режиму.
03 серпня, 13:06
63 тисячі білорусів вийшли на підтримку головної суперниці Лукашенка.
31 липня, 16:39
Учасники пікету тримають у руках плакати з вимогою відставки «гаранта».
27 липня, 19:54
Працівники 4-х кінних заводів перекрили трасу Біловодськ-Старобільск, вимагаючи відставки новопризначеного керівника ДП "Конярство України".
24 липня, 13:50
Під ВР другий день тривають мітинги проти русифікаторського законопроєкту «слуги» Бужанського.
17 липня, 14:39