На шляху до Арктичного військового блоку

СВІТ
25.09.2020, 11:24
На шляху до Арктичного військового блоку
Фото: YLE

Фінляндія, Швеція та Норвегія мають намір посилити тристоронню військову співпрацю на Півночі Європи.

З цією метою міністри оборони названих країн 23 вересня підписали відповідний меморандум, повідомило видання "Yle".

До такого кроку їх спонукала не здорова активізація РФ, КНР і США в Арктичному регіоні, що порушує узгоджений міжнародною спільнотою status quo.

Очільники оборонних відомств Фінляндії, Швеції та Норвегії вважають, що Скандинавія прекрасно підходить для посилення армійської співпраці, адже там давно налагоджені спільні навчання військово-повітряних сил.

«Першочерговим нашим завданням є підвищення готовності здійснювати скоординовані військові дії в разі криз і конфліктів, зокрема відбиття зовнішньої агресії. Військова діяльність в Арктиці помітно зросла за останні роки, особливо на межі Росії та Норвегії», – прокоментував подію шведський міністр Петер Гульквіст.

Його норвезький колега Франк Бакке-Єнсен зауважив, що у транскордонному регіоні Лапландія і в районі Баренцевого моря вже розмістили нову піхотну роту постійного базування під прикриттям загону винищувачів НАТО, які мають завадити РФ здійснювати різні провокації.

Читайте також:
Офіційний Єреван вважає провокаційною союзницьку угоду, днями підписану президентами Азербайджану і Туреччині у місті Шуша.
19 червня, 08:59
Українці можуть сподіватися, що дружні стосунки з країною-аґресором можливі тільки за умови повної деокупації всіх наших територій.
12 червня, 17:04
Спікер естонського парламенту запевнив президента частково визнаної Республіки Косово у всебічній підтримці на шляху до євроінтеґрації.
11 червня, 10:34
Чемпіонат світу з дзюдо, який невдовзі відбудеться у Будапешті, може стати місцем, де у спаринґу зійдуться не тільки атлети, але й політики.
01 червня, 11:24
Туреччина посилює свій вплив у країнах Північної Африки; у найближчих планах — будівництво власної військової бази у Хартумі.
31 травня, 10:34
Звільнити журналіста також вимагають найвпливовіші держави світу.
25 травня, 16:47