На сході України точаться бої за критично важливі маршрути постачання

Опінії
30 січня, 13:35
66-річна Ніна Коваленко плаче над тілом свого сина 36-річного Михайла Коваленка, який загинув у суботу під час влучання в Костянтинівці на сході України
66-річна Ніна Коваленко плаче над тілом свого сина 36-річного Михайла Коваленка, який загинув у суботу під час влучання в Костянтинівці на сході України

Останніми днями російські війська посилили наступ на стратегічне місто на півдні.

Журналіст-розслідувач The New York Times

КИЇВ, Україна. російські війська розпочали жорстокий наступ на українські сили в суботу, намагаючись витіснити їх з критичних позицій на сході України, при цьому москва намагалася захистити життєво важливі шляхи постачання, а обидві армії змагалися за позиції в очікуванні нових наступальних кампаній.

росія місяцями намагається прорвати добре укріплені українські оборонні позиції в Луганській і Донецькій областях, кидаючи в бій хвилю за хвилею військових і зазнаючи значних втрат, але мало досягаючи мети

Ці зусилля набули більшої терміновості, оскільки західні та українські офіційні особи попереджають, що москва планує розпочати широкомасштабний напад, спрямований на відновлення переваги, майже через рік після того, як росія вдерлася в Україну. Військові експерти та західні офіційні особи кажуть, що також вважають, що Україна спробує здійснити власний наступ, щоб витіснити росію з окупованих територій на сході.

Українські військові прямують на передову в суботу на сході України.
Українські військові прямують на передову в суботу на сході України.

«Ні для кого не секрет, що вони готуються до нової хвилі до 24 лютого», – заявив у п’ятницю Радіо Свобода голова РНБО Олексій Данілов, маючи на увазі російські війська та те, якою буде перша річниця їхнього повномасштабного вторгнення. Найближча мета москви, за його словами, — захопити всю Донецьку і Луганську області, а потім «повністю вийти за межі регіонів».

Президент путін цього місяця раптово змінив верховного командувача воєнними зусиллями росії на генерала валерія герасимова, який, на думку американських чиновників, забезпечив собі головну посаду, пообіцявши йти в атаку, з початковою метою швидко завоювати позиції. на сході.

Епіцентр бойових дій на сході України з літа в основному знаходився навколо міста Бахмут, яке набуло символічного значення, яке, на думку військових аналітиків, переважує його стратегічне значення.Але останніми днями російські війська посилили наступ на місто Вугледар, трохи більше ніж за 90 миль на південь від Бахмута. Воно знаходиться на перетині східного фронту в Донецькій області та південного фронту в Запорізькій області, що робить його зручним для поповнення російських сил, які рухаються між двома фронтами.

Військові аналітики кажуть, що українські війська використовували свої позиції у Вугледарі та його околицях, щоб атакувати головний залізничний вузол регіону в окупованому місті Волноваха, менш ніж за 10 миль від нього, загрожуючи зусиллям росії з поповнення запасів. Потяги необхідні для переміщення важкої техніки та великих військових формувань через поле бою, тож чим більше українські сили зможуть перерізати лінії зв’язку з росією на південь України, тим більше вони зможуть ізолювати російські сили в регіоні.

У цьому світлі відштовхування українців від Вугледара допомогло б росії забезпечити залізничні лінії. Це «гарантує росії стабільне постачання південної частини окупованих територій», згідно з аналізом, оприлюдненим у суботу Conflict Intelligence Team, незалежною групою, яка аналізує розвіддані з відкритих джерел.

денис пушилін, призначений москвою керівник Донецької області, заявив, що можливе захоплення Вугледара російськими військами «вирішить багато проблем», і передбачив, що це місто «може стати для нас новим, дуже важливим успіхом», повідомляли російські новини в п'ятницю.

Українські офіційні особи відкинули нещодавні повідомлення довірених осіб кремля та російських військових блогерів про просування в цьому районі. Полковник Сергій Череватий, речник східного військового командування України, повідомив про запеклі бої навколо Вугледара, але заявив у суботу, що українські сили зірвали російські атаки.

Українські військові з прикордонниками біля входу в бліндаж і спальний корпус на сході України в п'ятницю
Українські військові з прикордонниками біля входу в бліндаж і спальний корпус на сході України в п'ятницю

Ні російські, ні українські заяви не могли бути незалежно перевірені. Управління оборонної розвідки Британії заявило в п’ятницю, що російські військові джерела, ймовірно, «навмисно поширювали дезінформацію, намагаючись натякнути, що російська операція продовжується».

У своєму нічному зверненні до нації в п’ятницю президент України Володимир Зеленський назвав інтенсивність бойових дій навколо Бахмута та Вугледара «надзвичайно гострою» та руйнівною.

«Окупанти не просто штурмують наші позиції — вони свідомо і методично знищують ці міста і села навколо», — сказав він.

Напружені бої призвели до численних втрат з обох сторін, оскільки українські та російські військові обстрілюють один одного артилерією та ракетами. У військовому госпіталі поблизу Бахмута в суботу в морзі знаходилося щонайменше вісім тіл українських військових, а звуки артилерійських снарядів, що влітають і вилітають, не припиняються.

У суботу ввечері Міністерство оборони росії заявило, що українські війська застосували американську реактивну систему залпового вогню HIMARS для удару по лікарні в контрольованому росією українському районі Луганська, убивши щонайменше 14 людей.

Але українські чиновники заявили, що будівля, розташована поблизу міста Новоайдар, насправді була штабом дивізії російських військових. Будівля була обладнана антеною та спеціальним комунікаційним обладнанням, яке зазвичай не знаходиться в лікарні, сказав високопоставлений український чиновник, який говорив на умовах анонімності, щоб обговорити військові дії.

Посадовець зазначив, що українські сили кілька днів намагалися визначити, чи справді ця будівля є штабом і чи не порушуватимуть вони міжнародне право у разі нападу. Рішення про стрільбу було прийнято лише після точного підтвердження, включно з фотографіями та відео встановленого там обладнання зв'язку, сказав чиновник.

Нищівні втрати від цих нападів на цивільне населення стали очевидними в суботу вранці в селі Костянтинівка, приблизно за 15 миль на південний захід від Бахмута, де в результаті російського ракетного удару було вбито трьох людей і поранено ще 14 осіб.

У дворі житлового кварталу серед уламків та руїн лежало тіло чоловіка, розкинувшись на землі. Мати стала над ним навколішки, ридала й гладила його по боку. Інший труп був накритий простирадлом, розкинутим біля тачки, яку, ймовірно, штовхав чоловік у момент удару.

Жінка, курячи на балконі над двориком, плакала і кричала: «Я вас усіх ненавиджу».

Автори: Марк Сантора, Майкл Швірц, - The New York Times.

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Війна
Спостереження з передових шанців Східного фронту, де години стають вічністю від постійних і лунких розривів полум'яних "кабанів".
27 березня, 16:01
Війна
Окупаційно-терористичний контингент РФ запровадив суворі обмеження у захопленій торік Сіверськодонецькій агломерації.
23 березня, 18:46
Опінії
Слобожанський край під щільним вогнем окупантів із РФ. Ворог чимдуж тисне зі Сходу, постійно обстрілюючи з Півночі...
12 березня, 18:35
Війна
Сватівській і Кремінський напрямки не поступаються тяжкості боїв Бахмутському й Вугледарському, де росіяни штурмують позиції ЗСУ.
25 лютого, 22:07
Війна
Східний фронт палає вогнем, до зубів озброєна багатотисячна російська навала не сповільнюється ні на день, воліючи загарбати наш Донбас.
16 лютого, 20:13
Війна
За словами Череватого, керівник цієї ділянки фронту - командувач Сухопутних військ Олександр Сирський.
15 лютого, 09:41