На Європейських іграх-2023 завершився п'ятий день змагань

СПОРТ
27.06.2023, 09:00

У медальному заліку Європейських ігор Україна продовжує займати третє місце

Українські спортсмени боролися за медалі у чотирьох видах спорту: у стрільбі (кульовій та стендовій), стрибках у воду, фехтуванні та тхеквондо.

Крім того, за результатами півфінальних поєдинків у муай-таї мали визначитися володарі бронзових нагород.

За підсумками п'ятого дня Європейських ігор українські спортсмени завоювали три нагороди. Перші медалі у п'ятий змагальний день збірна України здобула у муай-таї (тайському боксі). Бронзові нагороди здобули Анастасія Михайленко (51 кг) та Владислав Микитась (60 кг).

Владислав Микитась та Анастасія Михайленко

На Європейські ігри до Кракова збірна України з муай-таю відправилася у складі шести спортсменів. Усі шість гарантували собі нагороди вже за підсумками першого дня змагань: до півфіналів пройшли Олександр Єфіменко (71 кг), Ігор Любченко (67 кг), Олег Приймачов (91 кг), Єгор Скуріхін (81 кг), Владислав Микитась (60 кг) та Анастасія Михайленко (51 кг).

У півфінальних сутичках українські спортсмени мали визначити, чи зможуть продовжити боротьбу за "золото" або ж залишаться з бронзовою нагородою. Чотирьом з них це вдалося: перемоги у півфінальних боях здобули Ігор Любченко, Єгор Скуріхін, Олександр Єфіменко та Олег Приймачов.

Ще двоє спортсменів - Владислав Микитась та Анастасія Михайленко - здобули бронзові медалі.

Натомість у фехтуванні "синьо-жовті" виграли золоту медаль. Це сталося завдяки виступу Джоан-Фейбі Бежури, яка у Кракові показала найкращий результат у кар'єрі на рівні континентальних та світових першостей.

Джоан-Фейбі Бежури

Усі медалі України у п'ятий день Європейських ігор

• "золото": Джоан-Фейбі Бежура (індивідуальна шпага)
  • "бронза": Владислав Микитась (до 60 кг), Анастасія Михайленко (до 51 кг) - муай-тай

У медальному заліку Європейських ігор Україна продовжує займати третє місце. Загалом "синьо-жовті" здобули 25 нагород різного ґатунку: 12 золотих, сім срібних та шість бронзових.

Лідерство у медальному заліку Європейських ігор продовжує утримувати Італія. Спортсмени з цієї країни здобули 18 золотих нагород (як і Іспанія), але випереджають переслідувачів завдяки більшій кількості "срібла" (17 проти 11). Очолюють залік італійські спортсмени й за загальною кількістю нагород - 58.

10. Туреччина — 4 + 5 + 12 = 21

У шостий змагальний день Україна вперше виступатиме у пляжному футболі (змагатимуться чоловіки та жінки), а також стрибках з трампліна та тріатлоні. Крім цього, заключні виступи пройдуть у брейкінгу та муай-таї, де українці також боротимуться за медалі.

Серед українських спортсменів, що змагатимуться цього дня - фехтувальники Ольга Харлан та Ігор Рейзлін, стрілок Павло Коростильов, а також боксер Юрій Захареєв.

Розклад виступів українців на Європейських іграх (27 червня)

• 10:00. Кульова стрільба: Павло Коростильов, Юлія Коростильова; Максим Городинець, Анастасія Німець (мікст турнір, малокаліберний пістолет, 25 метрів, кваліфікація)
  • 10:00-12:50. Фехтування: Євген Макієнко, Ігор Рейзлін, Ян Сич, Володимир Станкевич (одиночний турнір, шпага, перші раунди)
  • 11:00. Стрибки у воду: Євген Науменко (одиночний турнір, 10-метрова вишка, кваліфікація)
  • 11:00. Сучасне п'ятиборство: Ірина Хохлова, Ольга Клуннікова (фехтування, бонусний раунд, півфінал)
  • 11:00. Триатлон: Ксенія Левковська, Софія Прийма, Марія Кирик (одиночний турнір)
  • 12:00. Бадмінтон: Данило Боснюк (одиночний турнір, груповий етап)
  • 14:00. Пляжний футбол: Україна - Італія (чоловіки, груповий етап)
  • 14:00-15:20. Фехтування: Аліна Комащук, Олена Кравацька, Юлія Бакастова, Ольга Харлан (одиночний турнір, шабля, перші раунди)
  • 14:15. Кульова стрільба: мікст турнір, малокаліберний пістолет, 25 метрів, фінал
  • 14:30. Бокс: Маріанна Басанець (57 кг, 1/8 фіналу)
  • 15:30. Пляжний футбол: Україна - Іспанія (жінки, груповий етап)
  • 15:45. Бокс: Тарас Бондарчук (57 кг, 1/8 фіналу)
  • 16:25. Муайтай: Ігор Любченко (чоловіки, 67 кг, фінал)
  • 16:30. Стрільба з лука: Анастасія Павлова (одиночний турнір, 1/16 фіналу)
  • 16:30. Бокс: Дмитро Ловчинський (понад 92 кг, 1/8 фіналу)
  • 17:00. Стрибки у воду: Ксенія Байло, Софія Есман (синхронні стрибки, 10-метрова вишка, фінал)
  • 17:30. Бадмінтон: Марія Столяренко/Єлизавета Жарка (парний турнір, груповий етап)
  • 17:30. Сучасне п'ятиборство: Юрій Ковальчук, Максим Агарушев, Олександр Товкай, Павло Тимощенко (фехтування, рейтинговий раунд)
  • 17:30. Стрибки з трампліна: Жанна Глухова, Тетяна Пилипчук (нормальний трамплін, кваліфікація)
  • 17:40. Муайтай: Олександр Єфіменко (чоловіки, 71 кг, фінал)
  • 18:10. Муайтай: Єгор Скуріхін (чоловіки, 81 кг, фінал)
  • 19:00. Бадмінтон: Поліна Бугрова (одиночний турнір, груповий етап)
  • 19:00. Стрибки у воду: одиночний турнір, 10-метрова вишка, фінал
  • 19:10. Муайтай: Олег Приймачов (чоловіки, 91 кг, фінал)
  • 19:15. Бокс: Тетяна Коб (50 кг, 1/8 фіналу)
  • 19:30. Бадмінтон: Гліб Бекетов/Михайло Махновський (парний турнір, груповий етап)
  • 19:30. Стрибки з трампліна: жінки, нормальний трамплін, фінал
  • 19:45-20:00. Брейкінг: Анна "Stefani" Пономаренко (чвертьфінал)
  • 20:00. Бокс: Анастасія Черноколенко (75 кг, 1/8 фіналу)
  • 20:05-20:20. Брейкінг: Олег (Kuzya) Кузнєцов (чвертьфінал)
  • 20:10. Фехтування: чоловіки, одиночний турнір, шпага, фінал
  • 20:40. Фехтування: жінки, одиночний турнір, шабля, фінал
  • 20:55. Брейкінг: жінки, фінал
  • 21:00. Брейкінг: чоловіки, фінал
  • 21:00. Бокс: Юрій Захареєв (71 кг, 1/8 фіналу)
02.07.2023, 09:12
За підсумками дня українські спортсмени не вибороли жодної нагороди, та опустилися на 3 місце загального заліку.
30.06.2023, 09:11
28 червня українські спортсмени здобули 2 медалі (обидві - золоті )на Європейських іграх, які продовжуються в Кракові (Польща).
29.06.2023, 09:04
Україну зберігає третю сходинку та впритул наблизилась до лідерів медального заліку Європейських ігор-2023
28.06.2023, 09:13