СПОРТ
03.07.2023, 07:25
Ярослава Магучіх

Упродовж змагань збірна України завоювала нагороди в 14 видах спорту

У Польщі завершилися треті в історії турніру Європейські ігри, на якому розіграли медалі в 29 видах спорту. Упродовж змагань збірна України завоювала нагороди в 14 з них.

В останній день змагань житомирянин Артем Мельник став бронзовим призером Європейських Ігор 2023. Артем виборов бронзову нагороду з кікбоксингу WAKO у розділі фул-контакт у ваговій категорії до 86 кілограмів.

Артем Мельник у півфіналі турніру зустрівся з іспанським кікбоксером Хамді Мохаммедом. Цей поєдинок став матчем лідерів світового заліку у ваговій категорії до 86 кілограмів: українець – перший, іспанець – другий. Однак у очному протистоянні у Польщі сильнішим виявився суперник українця. Відтак, Мельник став на турнірі третім та здобув на Європейських іграх-2023 першу нагороду для України у кікбоксингу.

Артем Мельник

Україна здобула "срібло" Європейських ігор-2023 з кікбоксингу. Українець Тимур Бриков програв у фіналі змагань грузинському спортсмену Луці Шонії.

Для збірної України на континентальних змаганнях у Польщі ця нагорода у кікбоксингу стала другою.

Український спортсмен та шостий номер рейтингу Всесвітньої асоціації організацій кікбоксингу у своїй категорії, вийшов у фінал завдяки перемозі над сербом Александаром Коноваловим.

Тимур Бриков

Суперником Брикова у вирішальному поєдинку став грузинський кікбоксер Лука Шонія. Бій суперників у фіналі завершився перемогою грузина: за підсумками трьох раундів Шонія переміг з рахунком 3:0.

Українка Вікторія Ус здобула "золото" у байдарці-кросі на Європейських іграх-2024. Це остання медаль України на турнірі.

Веслувальниця Вікторія Ус стала чемпіонкою у байдарці-кросі - останньому фіналі за участі українців на турнірі у Кракові.

Змагання у байдарці-кросі замикали програму виступів у каное-слаломі на Європейських іграх. За результатами кваліфікації туди змогла пройти лише Вікторія Ус.

Вікторія Ус
Вікторія Ус

Формат байдарки-кроссу - дисципліни, яка буде представлена на Олімпійських іграх-2024, передбачав участь чотирьох веслувальниць одночасно. Вони мали подолати перешкоди, спортсменка, яка робила це найшвидше, ставала б чемпіонкою змагань.

На шляху до фіналу Вікторія Ус мала подолати чвертьфінал та півфінал. Перемоги в обох цих заїздах дозволили українській веслувальниці увійти до четвірки найкращих.

У фіналі ж Вікторія Ус змагалася проти олімпійської чемпіонки Рікарди Функ, призеркою чемпіонатів світу та Європи Штефані Горн, а також срібною медалісткою чемпіонату світу з екстремального слалому Мартіну Вайгман. І змогла випередити усіх трьох суперниць.

Ключовим у фіналі за участі Ус стало перевертання човна, в якому пливли суперниці українки. Завдяки цьому українська веслувальниця відірвалася остаточно вперед і фінішувала першою.

Це перша і єдина медаль України у каное-слаломі на Європейських іграх-2023. У решті дисциплін українські веслувальники нагород не здобували.

Загалом на Європейських іграх-2023 українці здобули 41 медаль: 21 золоту, 12 срібних та вісім бронзових. Таким чином збірна завершила Євро на третьому місці в медальному заліку турніру.

У межах змагань у Польщі Україна виграла медальний залік одразу у чотирьох видах спорту: у муай-таї, карате, стрибках у воду, а також веслуванні на байдарках і каное. Найрезультативнішими стали виступи України у легкій атлетиці та муай-таї, де було здобуто по шість нагород.

Усі медалі України на Мультиспортивному Євро-2022

• олото": Людмила Лузан, Валерія Терета (каное-двійка, 500 метрів), Олег Кухарик, Ігор Трунов (байдарка-двійка, 500 метрів), Людмила Лузан (каное-одиночка, 500 метрів) - веслування на байдарках і каное; Ксенія Байло, Данило Коновалов, Анна Письменська, Олексій Середа (командні стрибки у воду), Ксенія Байло, Кіріл Болюх (мікст синхронні стрибки у воду, 10-метрова вишка), Кіріл Болюх, Олексій Середа (синхронні стрибки у воду, 10-метрова вишка), Олег Колодій, Данило Коновалов (синхронні стрибки, 3-метровий трамплін) - стрибки у воду; Анжеліка Терлюга (55 кг), Андрій Заплітний (75 кг) - карате; Наталія Кроль (біг на 800 метрів), Марина Бех-Романчук (потрійний стрибок), Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) - легка атлетика; Джоан-Фейбі Бежура (одиночний турнір, шпага), Ольга Харлан (одиночний турнір, шабля) - фехтування; Павло Коростильов, Юлія Коростильова (мікст, малокаліберний пістолет, 25 метрів), Олена Костевич, Анастасія Німець, Юлія Коростильова (командний турнір, малокаліберний пістолет, 25 метрів) - кульова стрільба; Ігор Любченко (до 67 кг), Олександр Єфіменко (до 71 кг), Олег Приймачов (до 91 кг) - муай-тай; Олександр Хижняк (80 кг) - бокс; Вікторія Ус (байдарка-крос) - каное-слалом.
  • "срібло": Данило Даниленко, Олег Кухарик, Іван Семикін, Ігор Трунов (байдарка-четвірка, 500 метрів), Людмила Лузан (каное-одиночка, 200 метрів) - веслування на байдарках і каное; Аніта Серьогіна (61 кг) - карате; Михайло Кохан (метання молота) - легка атлетика; Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва (дует, довільна програма) - артистичне плавання; Іван Кожокарь, Анастасія Павлова (мікст турнір) - стрільба з лука; Ксенія Байло, Софія Есман (синхронні стрибки, 10-метрова вишка) - стрибки у воду; Єгор Скуріхін (81 кг) - муай-тай; збірна України (жінки) - пляжний футбол; Тимур Бриков (75 кг) - кікбоксинг.
  • "бронза": Олена Костевич (пневматичний пістолет, 10 метрів) - кульова стрільба; Нікіта Філіпов (60 кг) - карате; Владислав Шепелєв (потрійний стрибок), Артур Фельфнер (метання списа) - легка атлетика; Владислав Микитась (60 кг), Анастасія Михайленко (51 кг) - муай-тай; Володимир Станкевич (одиночний турнір, шпага) - фехтування; Артем Мельник (86 кг) - кікбоксинг.

Україна в окремих медальних заліках Європейських ігор-2023

• Муай-тай: 1-е місце – 6 медалей (3 + 1 + 2)
  • Стрибки у воду: 1-е місце – 5 медалей (4 + 1 + 0)
  • Веслування на байдарках і каное: 1-е місце – 5 медалей (3 + 2 + 0)
  • Карате: 1-е місце – 4 медалі (2 + 1 + 1)
  • Легка атлетика: 5-е місце – 6 медалей (3 + 1 + 2)
  • Бокс: 7-е місце – 1 медаль (1 + 0 + 0)
  • Брейкінг: 3-тє – 1 медаль (0 + 1 + 0)
  • Стрільба з лука: 7-е місце – 1 медаль (0 + 1 + 0)
  • Каное-слалом: 6-е місце – 1 медаль (0 + 1 + 0)
  • Кікбоксинг: 13-е місце – 2 медалі (0 + 1 + 1)
  • Артистичне плавання: 6-е місце – 2 медалі (0 + 2 + 0)
  • Пляжний футбол: 3-тє місце – 1 медаль (0 + 1 + 0)
  • Фехтування: 4-е місце – 3 медалі (2 + 0 + 1)
  • Спортивна стрільба: 7-е місце – 3 медалі (2 + 0 + 1)

У медальному заліку Україна втримала третє місце, здобувши 41 медаль. Попереду українців лише спортсмени з Італії та Іспанії. Причому італійці закінчили змагання з 100 медалями.

Медальний залік Європейських ігор: топ-10

Україна посіла третє місце у медальному заліку Європейських ігор-2023: усі результати_7

За підсумками дня українські спортсмени не вибороли жодної нагороди, та опустилися на 3 місце загального заліку.
30.06.2023, 09:11
28 червня українські спортсмени здобули 2 медалі (обидві - золоті )на Європейських іграх, які продовжуються в Кракові (Польща).
29.06.2023, 09:04
Україну зберігає третю сходинку та впритул наблизилась до лідерів медального заліку Європейських ігор-2023
28.06.2023, 09:13