Україна залишається в топ-3 медального заліку Європейських ігор

СПОРТ
02.07.2023, 09:12

1 липня на Європейських іграх-2023 українські спортсмени здобули три нагороди.Сьогодні останній, 11-й змагальний день Європейських ігор-2023

З 21 червня по 2 липня у Кракові та низці міст Малопольського воєводства проходять Європейські ігри-2023.

Україну представляють 263 спортсмени. Це на 65 атлетів більше, ніж на попередніх змаганнях у Мінську у 2019 році.

Українці виступають на Іграх у 27 із 30 видів спорту (крім гандболу, паделю та регбі-7). Загалом за медалі ведуть боротьбу понад шість тисяч спортсменів із 48 країн. Більшість дисциплін є відбором на Олімпіаду-2024 у Парижі.

1 липня на Європейських іграх-2023 українські спортсмени здобули три нагороди.

Боксер Олександр Хижняк виграв змагання у ваговій категорії до 80 кг. У фіналі Хижняк впевнено переміг хорватського боксера Габріеля Веочича. У другому раунді бій було зупинено і зафіксовано дострокову перемогу Хижняка. Хорватський боксер кілька раз побував у нокдауні.

Олександр Хижняк.

Це третя медаль Хижняка на Європейських іграх. У 2015-му він став бронзовим призером у Баку, а в 2019-му здобув "золото" в Мінську.

Європейські ігри Хижняк закінчив зі здобутою олімпійською ліцензію на Ігри у Парижі. На попередній Олімпіаді-2020 український боксер став віцечемпіоном.

Жіноча збірна України з пляжного футболу із рахунком 2:1 в овертаймі вела у фінальному протистоянні з Іспанією. Але все ж суперницям вдалося зрівняти рахунок.

У серії пенальті фортуна посміхнулася збірній Іспанії - 5:3.

Жіноча збірна України з пляжного футболу.

Досі в першому розіграші жіночих змагань з пляжного футболу в історії Євроігор українки поступалися одного разу — Іспанії в першому турі групового раунду (4:6).

Вийшовши до плей-оф з другої сходинки, команда Юрія Клименка залишила поза турніром Португалію — впевнена перемога з рахунком 3:1. У фіналі "синьо-жовті" організували собі другу на турнірі зустріч з Іспанією, п'ятиразовими чемпіонками жіночої Євроліги з пляжного футболу.

Український кікбоксер Артем Мельник завоював бронзову медаль у категорії до 86 кг в повному контакті. У напруженому півфінальному поєдинку іспанцю Мухаммеду Хамбі - 1:2.

Артем Мельник

Україна зберегла третє місце в медальному заліку, маючи в доробку 39 нагород (20 золотих, 11 срібних, 8 бронзових). Хоча вже на відстань трьох золотих медалей наблизилася Німеччина, чотирьох - Франція.

Україна залишається в топ-3 медального заліку Європейських ігор_7

Усі українські призери Європейських ігор-2023

Золоті медалі

Веслування на байдарках та каное, жінки, каное-двійки на дистанції 500 метрів – Людмила Лузан/Валерія Терета

Веслування на байдарках та каное, чоловіки, байдарки-двійки на дистанції 500 метрів – Олег Кухарик/Ігор Трунов

Стрибки у воду з трампліну, мікстКсенія Байло, Данило Коновалов, Ганна Письменська та Олексій Середа

Карате, жінки, вагова категорія 55 кгАнжеліка Терлюга

Карате, чоловіки, вагова категорія до 75 кг – Андрій Заплітний

Легка атлетика, потрійний стрибокМарина Бех-Романчук

Легка атлетика, біг, дистанція 800 метрівНаталія Кроль

Веслування на байдарках і каное, каное-одинак на дистанції 500 метрівЛюдмила Лузан

Стрибки у воду, синхронні стрибки з 10-метрової вишкиКсенія Байло та Кирило Болюх

Фехтування, жінки, шаблі Ольга Харлан

Кульова стрільба, жінки, командні змагання, пістолет (25 м) – Олена Костевич, Анастасія Німець, Юлія Коростильова

Стрибки у воду, 3-метровий трамплін, чоловіки - Олег Колодій та Данило Коновалов

Бокс, чоловіки, 80 кг – Олександр Хижняк

Срібні медалі

Веслування на байдарках та каное, чоловіки, байдарки-четвірки, 500 м – Дмитро Даниленко, Олег Кухарик, Іван Семикін та Ігор Трунов

Веслування на байдарках та каное, чоловіки, жінки, каное-одиначки, 200 м – Людмила Лузан

Брейкінг, жінкиАнна "Stefani" Пономаренко

Стрибки у воду, жінки, синхронні стрибки з 10-метрової вишкиКсенія Байло та Софія Есман

Фехтування, чоловіки, шпагаВолодимир Станкевич

Європейські ігри закінчуються. У неділю, 2 липня, відбудеться останній, 11-й змагальний день Європейських ігор-2023.

В 11-й день Європейських іграх українські спортсмени змагатимуться лише у двох видах спорту - каное-слаломі та кікбоксингу. При цьому у кікбоксингу Україна боротиметься за "золото", куди відібрався Тімур Бриков.

Крім Брикова, Україна боротиметься за виходи у фінал одиночного турніру у каное-слаломі, а також проходитиме кваліфікації у чоловічій та жіночій крос-байдарці.

Розклад виступів українців на Європейських іграх (2 липня)

• 11:10. Каное-слалом: Вікторія Добротворська, Вікторія Ус (одиночний турнір, каное, півфінал)
  • 13:10. Каное-слалом: жінки, одиночний турнір, каное, фінал
  • 14:45. Кікбоксинг: Тимур Бриков (фул-контакт, 75 кг, фінал)
  • 16:05. Каное-слалом: Артем Івченко, Сергій Совко, Олександр Федоренко (одиночний турнір, байдарка-крос, чвертьфінал)
  • 16:15. Каное-слалом: Анна Личко, Вікторія Добротворська, Вікторія Ус (одиночний турнір, байдарка-крос, чвертьфінал)
  • 16:59. Каное-слалом: чоловіки, одиночний турнір, байдарка-крос, фінал
  • 17:05. Каное-слалом: жінки, одиночний турнір, байдарка-крос, фінал
За підсумками дня українські спортсмени не вибороли жодної нагороди, та опустилися на 3 місце загального заліку.
30.06.2023, 09:11
28 червня українські спортсмени здобули 2 медалі (обидві - золоті )на Європейських іграх, які продовжуються в Кракові (Польща).
29.06.2023, 09:04
Україну зберігає третю сходинку та впритул наблизилась до лідерів медального заліку Європейських ігор-2023
28.06.2023, 09:13