На Житомирщині знайшли винних у забрудненні річки Тетерів

31.08.2021, 07:01
На Житомирщині знайшли винних у забрудненні річки Тетерів

Комунальне підприємство "Житомирводоканал" має сплатити 23 мільйони гривень збитків за завдання шкоди довкіллю.

Відповідну інформацію оприлюднила пресслужба на офіційному сайті Державної еколоґічної інспекції, передає аґенція "Останній Бастіон".

За словами голови відомства Андрія Мальованого, перші скиди неочищених вод до річки Тетерів вказане підприємство здійснило ще 7 серпня поточного року.

«Упродовж наступних днів Держекоінспекція Поліського округу здійснювала моніторинґ еколоґічної ситуації у басейні Тетерева. Щодня наші фахівці відбирали проби води та здійснювали їх лабораторну експертизу, за результатами якої зафіксовано відхилення від норми за вмістом аміаку, нітриту, нітрату, заліза, фосфату, хімічного та біохімічного споживання кисню, завислим речовинам. Також зафіксований низький вміст розчиненого кисню у воді: від 0,9 мг/м³ до 2,8 мг/м³ при нормі не менше 4 мг/м³. У результаті не лише забруднено річкову воду, але спричинено масову загибель риби – понад 27 тисяч одиниць біоресурсів втрачено безслідно», — прокоментував ситуацію очільник Держекоінспекції Андрій Мальований.

При цьому у відомстві стверджують, що станом на цю мить спрямували матеріали своєї експертизи до відповідних орґанів, аби змусити КП "Житомирводоканал" заплатити збитки у зв'язку з нечуваним порушенням правил охорони водойм:

  • за скид неочищених стічних вод — 13,1 млн грн;
  • за загибель водних живих ресурсів — 8,9 млн грн;
  • за забруднення земельних ресурсів — майже 880 тис. грн.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", у Полтавській області молокозавод скидає нечистоти у довкілля.

Читайте також:
Життя
Без жодних дозвільних документів спритні на руку ділки взялися забруднювати вітчизняну природу. Для них Україна — лише терен споживання.
14 січня, 20:31
Опінії
Рада прийняла закон, що дозволяє місцевим радам скасовувати охоронні зони об'єктів природно-заповідного фонду без громадського обговорення.
11 січня, 09:56
Життя
Влада окремих областей України на свій розсуд (і особистий зиск) вирішує долю народних багатств. Полтавщина серед тих, де нищать природу.
08 січня, 14:54
Життя
Міська влада Фукушіми вирішила розкривати імена мешканців, які неправильно сортують відходи. Там дуже серйозно ставляться до утилізації.
20.12.2024, 21:49
Життя
Минулими вихідними річка Чутівка раптово набула рожево-бурякового відтінку. Жителі б'ють на сполох через погіршення природного стану води.
16.09.2024, 19:21
Полтава
Правоохоронні органи звернулися до вітчизняних слуг Феміди щодо бездіяльності чиновників. Бюрократам вказали на їхнє місце та обов'язки.
04.09.2024, 21:49