НАБУ зобов'язали порушити кримінальну справу проти міністра оборони Умєрова

КРИМІНАЛ
11.09.2023, 11:02
НАБУ зобов'язали порушити кримінальну справу проти міністра оборони Умєрова

Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ порушити кримінальну справу проти Умєрова

Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ порушити кримінальну справу проти колишнього голови Фонду держмайна Рустема Умєрова, якого призначають на посаду міністра оборони України.

Про це йдеться в ухвалі ВАКС від 25 серпня по справі 991/7415/23.

З матеріалів скарги встановлено, що 18 серпня 2023 до НАБУ була подана заява про те, що Голова ФДМУ Умєров Р.Е., його перший заступник Шугалій Д.А. та заступник Федоришин О.О., зловживаючи владою, діючи всупереч інтересам служби, перевищуючи свої службові повноваження, вчиняють дії, спрямовані на приховування фактів розкрадання державного майна, а саме продажу афілійованим керівнику ПАТ "Центренерго" фірмам електричної енергії за цінами, нижче ринкових.

Так, у заяві зазначено, що названі посадові особи в силу своїх посадових обов’язків, вчиняють дії щодо недопущення скликання Наглядової ради ПАТ "Центренерго" та розгляду нею питання про можливе розкрадання державного майна і подальше винесення такого питання на розгляд Кабінету Міністрів України.

Окрім того, у заяві зазначається про незаконне звільнення члена Наглядової ради ПАТ "Центренерго", який під час виконання своїх службових обов’язків виявив факти розкрадання державного майна та повідомив про це керівництво ФДМУ.

"На переконання слідчої судді ВАКС Федорак Лесі Миколаївни заява про вчинення кримінальних правопорушень містить обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень, і такі обставини, на переконання слідчої судді, потребують перевірки засобами кримінального процесу", — йдеться в ухвалі суду.

"Зобов'язати уповноважену особу НАБУ внести відомості до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення та розпочати досудове розслідування", — йдеться у резолютивній частині.

Нагадаємо, раніше стосовно керівництва Фонду державного майна України вже було розпочато розслідування. Нацполіція проводить слідчі дії щодо встановлення об’єктивних і достатніх обставин вчинення кримінального правопорушення посадовими особами ФДМ та притягнення винних осіб до відповідальності.

Мова йде про порушення закону посадовими особами ФДМУ при звільненні незалежних членів Наглядової Ради "Центренерго".

Читайте також:
Політика
Державний інспектор Львівської митниці Юлія Дрига, яка засвітила одяг і аксесуари вартістю $8 тис., нічого з цього не внесла до декларації.
вчора, 15:09
Політика
Обсяг відмивання грошей завдяки агроекспорту перевищив $7 млрд.
12 квітня, 11:12
Політика
«Зерновий коридор» може зникнути через масову корупцію в Держпродспоживслужбі
12 квітня, 09:04
Кримінал
Унаслідок реалізації схеми бюджету завдано збитків на суму 159,5 млн гривень.
11 квітня, 18:41
Кримінал
ВАКС продовжив до 26 травня строк дії обов'язків, покладених на колишнього голову Полтавської ОДА Валерія Головка.
11 квітня, 15:18
Кримінал
Державі завдано збитків на 26 млн грн
11 квітня, 09:24